„Kiedy stopi się lód” w kinach od 1 grudnia [Kino dla seniora]

„Kiedy stopi się lód” w kinach od 1 grudnia [Kino dla seniora]

Reżyserski debiut belgijskiej aktorki Veerle Baetens łączy w sobie formułę kina inicjacyjnego z trzymającym w napięciu thrillerem. „Kiedy stopi się lód” to intensywna opowieść o mrokach dojrzewania, dziecięcej bezwzględności i konieczności zmierzenia się z traumą z przeszłości. Film powstał na podstawie głośnej powieści Lize Spit, wydanej w 2018 roku także w Polsce, pod tytułem „Szpadel”. 

Materiał reklamowy Aurora Films

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

„Kiedy stopi się lód” – fabuła

Eva jest nieśmiałą dziewczyną, pracującą na co dzień jako asystentka fotografa. Większość wolnego czasu spędza w mieszkaniu, które dzieli z młodszą siostrą Tess. Równowaga jej bezpiecznego i ustabilizowanego życia zachwiana zostaje przez dwa wydarzenia.

Pierwszym z nich jest niespodziewana decyzja siostry o wyprowadzce. Drugim – facebookowe zaproszenie, które staje się pretekstem do tego, by Eva odwiedziła miejsce swojego dzieciństwa. Ten czas wydawał się dla bohaterki beztroski. Całe dnie spędzała z dwójką przyjaciół – Timem i Laurensem. Ich wzajemne relacje zostały wystawione na próbę, z chwilą gdy pomysły chłopców stawały się coraz bardziej zuchwałe. Eva, która nie mogła znaleźć zrozumienia w domu rodzinnym, bojąc się, że może zostać wykluczona z grupy, zaczęła być częścią ich niebezpiecznej gry.

Film to debiut reżyserski belgijskiej aktorki Veerle Baetens. Swoją karierę filmową związała z aktorstwem, mając na koncie blisko pięćdziesiąt ról. Popularność zyskała tytułową kreacją w serialu „Sara”, był belgijskim odpowiednikiem amerykańskiej „Brzyduli Betty”. W 2013 roku otrzymała Europejską Nagrodę Filmową za główną rolę w filmie „W kręgu miłości” Felixa Van Groeningena.

Na swój debiut reżyserki wybrała ekranizację głośnej powieści, która ukazała się także w Polsce pod tytułem „Szpadel”. „Kiedy stopi się lód” miał swoją światową premierę na tegorocznym festiwalu Sundance Film Festival, gdzie otrzymał nagrodę dla najlepszej aktorki.

„Kiedy stopi się lód” zwiastun [VIDEO]

„Kiedy stopi się lód” w kinach od 1 grudnia br.

Kino dla seniora  wspólne wyjście do kina

W ramach „Kina dla seniora” organizujemy konkursy i wspólne wyjścia do Kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Można zdobyć podwójne zaproszenie na polecane produkcje. Zachęcamy do śledzenia portalu GazetaSenior.pl i Facebooka, gdzie informujemy o akcjach i wydarzeniach specjalnych.


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

„Osobliwości sycylijskie” Toni Servillo jako wielki dramaturg i laureat Nagrody Nobla

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds