„Gazeta Senior” styczeń 2024 [01/2024]. Sprawdź, co w numerze?

W styczniowym wydaniu, które ukazuje się jeszcze przed świętami m.in. podsumowanie Akcji „Senior/ka Miesiąca” i zaproszenie do głosowania na SENIORKĘ lub SENIORA ROKU.

Akcja zachęcająca do próbowania swoich sił w srebrnym modelingu, a także przybliżająca sylwetki seniorów, którzy już odważyli się na tę przygodę, ruszyła w maju i zaprezentowaliśmy w sumie osiem osób i historii. Dziś rozmawiamy z Joanną Głowacką, założycielką agencji SPOT Management 30+ o tajnikach modelingu dla dojrzałych oraz ewolucji, jaką ta branża aktualnie przeżywa.

Niezmiennie zachęcamy do głosowania! Wchodź na gazetasenior.pl codziennie i głosuj na swoją kandydatkę lub kandydata. Głosowanie potrwa do 20 stycznia 2024 r.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Podsumowanie dodatków do emerytury 2024 [raport]

Raport na temat dodatków do emerytury 2024 to zestawienie świadczeń dla seniorów, na które będzie można liczyć w nowym roku. Dla jasności publikujemy także propozycje dodatków do emerytury, które nie weszły w życie, ponieważ można się w tych propozycjach zwyczajnie pogubić.

Reklama Reklama PolisyTravel

Masz do tego PRAWO! M.in. seniorzy z nowym ministrem i analiza zmian w prawie spadkowym 

Seniorzy z własnym ministrem! Marzena Okła-Drewnowicz ministrem ds. polityki senioralnej. Kim jest nowa minister? Kilka słów o dotychczasowej działalności posłanki.

Analiza zmian w prawie cywilnym dotycząca spadków, czyli o niegodności dziedziczenia w związku z nowymi przesłankami i obowiązkami, które weszły w życie 15 listopada 2023. Obszerny materiał o ochronie naszego dziedzictwa przed niesprawiedliwością oraz etycznymi naruszeniami przygotowali notariusze z Izby Notarialnej we Wrocławiu.

Nowy bezpłatny numer 8080 do zgłaszania oszukańczych SMS-ów! Jak zgłosić podejrzanego SMS-a? Instrukcja krok po kroku.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Zdrowie, psyche i seks seniorów: bądź na bieżąco!

Zmiany w refundacji NFZ wyrobów medycznych od 1 stycznia 2024 r. Nowości, wyższe limity refundacji etc., a także przypomnienie rozszerzenia refundacji z zeszłego roku, o których mało kto pamięta.

Kto ma prawo wypisać darmowe leki dla seniorów? Praktyka pokazała, że zdobycie recepty „S” na darmowe leki 65+ to czasem nie lada wyczyn. LISTA uprawnionych i wykluczonych lekarzy. W resorcie zdrowia trwają prace nad oczekiwanymi zmianami, został powołany dedykowany zespół.

Namiętność w długich relacjach. Czy po 20, 30, 40 latach jest możliwa? Klaudia Latosik i Olga Żukowicz ze srebnrnywarkocz.pl podpowiadają, jak ją wzniecić i utrzymać. Pod choinkę polecają swój najnowszy książkowy poradnik pt. „Najlepsze przed Tobą”.

Musimy być wyczuleni na reklamy leków z udziałem znanych lekarzy i profesorów – to może być oszustwo. Wizerunki lekarzy bez ich zgody są wykorzystywane w reklamie, co nie tylko łamie prawo, ale zagraża zdrowiu publicznemu. Co więcej, nowe wyzwania stawia przed nami sztuczna inteligencja. Podpowiadamy, jak się bronić.

Kłamstwo i manipulacja czają się na każdym kroku, ale nie popadajmy w paranoję. Bądźmy jednak świadomi zjawiska, więcej na ten temat w artykule pt. „Psychologia KŁAMSTWA” Jadwigi Kwiek w ABC Psychologii dla seniorów.

Kultura, projekty etc.

Za oknem zimno, stąd dla tych, którzy chcieliby zaznać trochę słońca, relacja z projektu kreatywnych seniorów pn. „Adulucia” Elżbiety Tomczyk-Miczki prosto z Costa del Sol i pełnej słońca Andaluzji.

Obchody Dnia Seniora na Toruńskim UTW i wystawę malarstwa senioralnego relacjonuje Hanna Osińska, wiceprezes ds. programowych TUTW.

Nieszablonowe życzenia pojednania i budowania wspólnoty w nowym roku przygotowała redaktor Maria Orwat.

Oferty dla seniorów: bogata oferta wycieczek dla seniorów, turnusy rehabilitacyjne, usługi zdrowotne, kino, koncerty, książki etc.

Jak uzyskać dostęp do styczniowego numeru „Gazety Senior”

Dostęp do styczniowego numeru „Gazety Senior” oraz 11 kolejnych numerów uzyskasz, kupując roczną prenumeratę – cyfrową (48 zł za cały rok – 12 numerów), lub drukowaną (108 zł za cały rok – 12 numerów). Dostępne pakiety prenumeraty porównasz tutaj. Prenumeratę „Gazety Senior” możesz nabyć na trzy sposoby:

Informacja telefoniczna– tel. 533 301 660 (pn – pt w godz. 9:00 – 15:00).

Gazeta Senior numer 01/24 styczeń 2024

Okładka „Gazety Senior” numer 01/24 (styczeń 2024)

„Gazeta Senior” grudzień 2023 [12/2023]. Sprawdź, co w numerze?

Linda Matus
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds