Złap jesienne okazje i zadbaj o swoje zdrowie! Uzdrowisko Busko-Zdrój zaprasza. 20 % rabatu

Złap jesienne okazje i zadbaj o swoje zdrowie! Uzdrowisko Busko-Zdrój zaprasza. 20 % rabatu

Dlaczego akurat jesienią? Ponieważ poza sezonem w kurortach jest spokojniej, a więc nieco mniej gości niż w tzw. pełnym sezonie i można liczyć na zdecydowanie niższe ceny. Siedzenie w domu w dżdżystą, jesienną pogodę na dłuższą metę nie dodaje energii i raczej nie sprawi, że poczujemy się lepiej. Rozwiązanie? Może warto pomyśleć o wyjeździe do Sanatorium.

W poszukiwaniu miejsca, w którym można odbudować zdrowie i wypocząć warto zawitać w Świętokrzyskie, a jeżeli Świętokrzyskie to oczywiście Busko-Zdrój. To jedno z najstarszych i najbardziej znanych polskich uzdrowisk. Znajdują się tu cenione w całym kraju sanatoria i szpitale uzdrowiskowe, takie jak: piękne, zabytkowe Sanatorium MARCONI, kameralne Sanatorium MIKOŁAJ, nowoczesny Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji KRYSTYNA oraz Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno – Rehabilitacyjny GÓRKA.

A ceny? Oto przykłady

Koszt dziennej kuracji (zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym w Sanatorium MARCONI lub KRYSTYNA, 4 zabiegi dziennie, pełne wyżywienie) to poza sezonem 210 zł, podczas gdy w sezonie o 25 zł więcej. Jeżeli pomnożymy tę kwotę przez liczbę dni planowanego pobytu, to wyjdzie całkiem pokaźna oszczędność. Ale to nie wszystko. Warto zadzwonić i zapytać o dodatkowy rabat. Można trafić na naprawdę ciekawą propozycję. Aktualnie w wyżej wymienionych obiektach obowiązuje promocja polegająca na tym, że jeżeli do końca marca 2021 r. skorzystamy z dwóch pobytów leczniczych, to na drugi otrzymamy aż 20% rabatu. Szczegółowe informacje są dostępne tutaj http://ubz.pl/pl/aktualne-promocje
To oczywiście tylko przykład, bo dostępne są również inne ciekawe propozycje. Warto więc zadzwonić i dopytać.

Dlaczego Busko-Zdrój?

Ponieważ to uzdrowisko o wysokiej renomie, słynące ze skutecznej kuracji. Od blisko 200 lat leczy i rehabilituje się tu schorzenia:

  • reumatologiczne,
  • neurologiczne,
  • ortopedyczno-urazowe,
  • kardiologiczne, oraz
  • dermatologiczne.

Każdego roku dla tutejszych unikalnych leczniczych wód siarczkowych oraz solanek jodkowych przyjeżdżają goście z kraju i zagranicy. Nad prawidłowym przebiegiem kuracji czuwa wysoko wykwalifikowana kadra lekarska, pielęgniarska i fizjoterapeuci. Blisko 100 rodzajów dostępnych zabiegów, komfortowo wyposażone pokoje i smaczna zdrowa kuchnia sprawią, że można poczuć się tu wyjątkowo, a spędzony czas pozostawi wspaniałe wspomnienia.

Lecznicze wody siarczkowe – naturalny skarb Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A.

Wody siarczkowe czerpane są bezpośrednio z tutejszych źródeł mineralnych. Ich lecznicze właściwości wiążą się z wchłanianiem dwuwartościowej siarki przez skórę, drogi oddechowe i przewód pokarmowy. W wyniku tego następuje aktywizacja procesów biochemicznych, przeciwzapalnych, przeciwreumatycznych i odtruwających w organizmie. Kąpiele i kuracja pitna wpływają na:

  • zwiększenie odporności organizmu,
  • obniżenie poziomu cholesterolu i cukru we krwi,
  • łagodzą bóle,
  • powodują zmniejszenie obrzęków, oraz
  • poprawę ruchomości stawów.

Woda siarczkowa jest ceniona również w kuracji dermatologicznej. Powoduje głębokie oczyszczanie skóry z równoczesną regeneracją tkanek. Lecznicze wody siarczkowe to unikalny dar natury, po który warto sięgnąć w trosce o własne zdrowie.

Bezpieczeństwo w czasie pandemii

W Uzdrowisku Busko-Zdrój S.A. bardzo skrupulatnie przestrzegane są procedury dotyczące bezpieczeństwa w czasie pandemii. Wielu gości podkreśla, że czują się tu bezpieczniej, niż poruszając się codziennie w strefach usługowych czy handlowych w swoim miejscu zamieszkania. Personel obiektów dokłada wszelkich starań, aby zminimalizować ryzyko zachorowań. To ważne w czasie kuracji.

Więcej o UZDROWISKU BUSKO-ZDRÓJ S.A. i kuracji z wykorzystaniem słynnych leczniczych wód siarczkowych znajdziecie na stronie: www.uzdrowiskobusko.pl
Szczegółowe informacje tel. 41 370 38 00 | e-mail: rezerwacja@ubz.pl

 

 

 

 

Artykuł partnerski

Uzdrowiska wznawiają działalność. Rozmowa z Wojciechem Lubawskim Prezesem Zarządu Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A.

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds