Klub Aktywnych: ćwiczenia dla seniorów online [na żywo]. Ćwicz z innymi seniorami w swoim domu!

Klub Aktywnych: ćwiczenia dla seniorów online [na żywo]. Ćwicz z innymi seniorami w swoim domu!

Ruch to klucz do zachowania sprawności, szczególnie po 60. roku życia. Klub Aktywnych, założony przez Katarzynę Klimek, pomaga seniorom zacząć ćwiczyć i wytrwać w aktywności fizycznej. Klub oferuje codzienne ćwiczenia oparte na badaniach naukowych i prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów.

Materiał reklamowy Klub Aktywnych

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej gazetasenior.pl

Klub Aktywnych: pomagamy seniorom zachować lub przywrócić sprawność

Katarzyna Klimek

Katarzyna Klimek

Ruch to zdrowie, jednak najtrudniej jest zacząć się ruszać, zwłaszcza gdy ciało jest zastałe, boli, bądź po prostu się starzeje. Dlatego Klub Aktywnych pomaga zacząć i wytrwać w ćwiczeniach. Wszystko po to, by żyć sprawnie także po 60 r.ż. Taki cel przyświeca Katarzynie Klimek założycielce startupu Klub Aktywnych. – Najważniejsze w życiu jest zdrowie. Dopóki samodzielnie możemy o siebie zadbać, jesteśmy sprawni, to czujemy się dobrze i możemy korzystać z życia. By to zdrowie zachować, wystarczy w sumie niewiele: codzienny ruch, dobre jedzenie i odpowiednia długość snu. W Klubie Aktywnych zajęliśmy się tym pierwszym – codzienną dawką ruchu. Nasze ćwiczenia przygotowaliśmy z zespołem kardiologów i doktorów z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Trenerzy w Klubie Aktywnych mają kwalifikacje do pracy z seniorami.

Klub Aktywnych: wyjątkowe podejście do Klubowiczów

To, co sprawia, że Klubowicze już ponad rok regularnie ćwiczą w Klubie Aktywnych, to jego wyjątkowe podejście.

Po pierwsze, Klub Aktywnych skupia się na potrzebach seniorów, dostosowując ćwiczenia do ich możliwości i preferencji. To miejsce, gdzie dosłownie każdy może rozpocząć od prostych ćwiczeń na krześle, co jest szczególnie ważne dla osób w złej kondycji lub stanie zdrowia.

Po drugie, ćwiczenia – mimo że online, przez Internet – są prowadzone w wersji live, czyli na żywo. Ćwiczy się w domu, ale jednocześnie w gronie rówieśników i pod okiem doświadczonych trenerów. Można przed i po treningu zadać pytanie na czacie, a trening w grupie motywuje.

Po trzecie, prężnie działa wsparcie dla Klubowiczów. Choć strona internetowa Klubu Aktywnych jest prosta i intuicyjna, to opiekunowie Klubowiczów pomagają dołączyć do zajęć. Zawsze można zadzwonić po pomoc. Korzystamy również z przypomnień SMS, czy możliwości dołączenia do zajęć z linku wysłanego w mailu.

Opinie o ćwiczeniach w Klubie Aktywnych [Urszula, Wiesław, Małgorzata]

Seniorzy podzielili się swoimi refleksjami na temat korzyści płynących z uczestnictwa w ćwiczeniach w Klubie Aktywnych.

– Dla mnie Klub Aktywnych to już stały element dnia. Bardzo lubię ćwiczenia na kręgosłup, Pilates czy treningi z hantlami, które wzmacniają mięśnie – mówi Urszula. – Przypomnienia SMS, możliwość zadania pytań po ćwiczeniach trenerowi, czy zadzwonienia do Klubu, wszystko to sprawia, że czuję się zaopiekowana. To, że ćwiczę w grupie z innymi seniorkami, sprawia, że w Klubie jest o wiele raźniej niż podczas ćwiczeń z nagranym filmem.

– Do Klubu dołączyłem już rok temu. Nie wyobrażam sobie teraz dnia bez Rozruchu z Malwiną! – śmieje się Wiesław, który po operacji endoprotezy zaczął od ćwiczeń na krześle. – Najpierw myślałem, że sobie nie poradzę. Trudno mi było wstawać z łóżka. Lekarz zalecił ruch, ale gdzie się ruszać? I wtedy trafiłem na „Klub Aktywnych”. Gimnastyka w komputerze? Co to może być? Na żywo? Przez telefon? Jak to robić? A dziś chodzę na treningi nawet dwa razy dziennie. I wstaję z łóżka bez wsparcia!

– Mam tyle obowiązków na co dzień, że nie starcza mi czasu, by chodzić do osiedlowego klubu fitness. A w Klubie Aktywnych? Włączam komputer i już jestem na ćwiczeniach! Ćwiczę prosto z domu! – zachwala Małgorzata. – W Klubie jest ponad 100 treningów w miesiącu! Joga, taniec – do wyboru do koloru! Dzięki temu nie nudzę się, a moje ciało jest mi wdzięczne. W końcu przestał mnie boleć kręgosłup.

Przed rozpoczęciem ćwiczeń: konsultacja z fizjoterapeutą dla wszystkich

Należy podkreślić, że każdy nowy członek Klubu ma możliwość skorzystania z darmowej, indywidualnej konsultacji z fizjoterapeutą.

Ewa Kunik fizjoterapeuta

Ewa Kunik

Klub Aktywnych współpracuje z firmą PhysioLab, którą prowadzi Ewa Kunik, doświadczona fizjoterapeutka. – Dobór odpowiednich ćwiczeń dostosowanych do naszego stanu zdrowia jest kluczowy. Dlatego każdy, kto ćwiczy w Klubie, otrzymuje od nas indywidualną uwagę i wsparcie. Nasze spotkania online stanowią istotną część skutecznej profilaktyki, a te małe, codzienne kroki zapewniają ćwiczenia w Klubie Aktywnych – mówi Ewa Kunik, fizjoterapeutka z 8-letnim doświadczeniem.

Zacznij ćwiczyć, dołącz do Klubu Aktywnych seniorów

Chcesz dłużej pozostać niezależną/nym i czuć się po prostu lepiej – nie zwlekaj i zapisz się do Klubu Aktywnych już dziś.

Sprawdzamy, jakie masz opcje dołączenia do Klubu. Okazuje się, że istnieje możliwość całkowicie darmowego udziału, a także opcja płatna Premium.

Korzyści z Klubu Aktywnych [opcja Premium]

• Bez ograniczeń i zobowiązań: dostęp do cotygodniowych ćwiczeń online,
• Ponad 100 treningów do wyboru każdego miesiąca, pozwalających ćwiczyć według własnych potrzeb,
• Elastyczność: możliwość zawieszenia abonamentu na tydzień lub dwa bez utraty statusu Premium,
• Aktywne Rozmowy: cotygodniowe sesje z lekarzami i ekspertami zajmującymi się zdrowym stylem życia po 60. roku życia,
• Konsultacje fizjoterapeutyczne: bezpłatne spotkania z fizjoterapeutą raz na pół roku,
• Dostęp do nagrań treningów z danego tygodnia,
• Zniżki na wyjazdy Klubowe – spotkania offline już wiosną i latem 2024,
• Niespodzianki i prezenty dostępne wyłącznie dla Klubowiczów Premium!

Korzyści z dostępu do wersji darmowej Klubu Aktywnych [opcja podstawowa]

• Bezpłatny tydzień dostępu do Klubu Premium,
• Cena Klubu Premium: jedynie 80 zł za 4 tygodnie ćwiczeń (czyli zaledwie 5 zł dziennie),
• Jeśli nie chcesz jeszcze dołączyć do wersji Premium, nadal masz dostęp do 4 treningów w miesiącu bez dodatkowych kosztów,
• Możliwość uczestniczenia w cotygodniowych Aktywnych Rozmowach z lekarzami i ekspertami ds. zdrowego życia po 60. roku życia,
• Zaproszenia na wyjazdy Klubowe.

Jakie rodzaje ćwiczeń oferuje Klub Aktywnych?

Zakres dostępnych ćwiczeń i treningów jest bardzo szeroki, każdy senior znajdzie tu coś dla siebie.

• Ruch w profilaktyce kardiologicznej
• Ćwiczenia redukujące dolegliwości bólowe
• Treningi poprawiające elastyczność ciała
• Rozwijanie zakresów ruchowych
• Ćwiczenia wykonywane na krześle
• Joga na krześle
• Fizjoprofilaktyka
• Codzienna gimnastyka
• Wzmacnianie mięśni
• Trening z hantlami
• Joga
• Pilates
• Zdrowy kręgosłup
• Treningi neurologiczne
• Techniki relaksacyjne

Masz pytania? Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę internetową: www.klubaktywnych.pl lub skontaktuj się bezpośrednio z Kasią Klimek pod numerem telefonu +48 517 409 980 

Katarzyna Klimek to przedsiębiorczyni z doświadczeniem w branży cyfrowej, specjalizująca się w projektach kierowanych do osób 60+ oraz działaniach na rzecz zdrowia seniorów. W 2022 i 2023 roku brała udział w organizacji i prelekcjach podczas ogólnopolskich forum senioralnych. Z kolei Ewa Kunik to doświadczona fizjoterapeutka, specjalizująca się w rehabilitacji ortopedycznej z naciskiem na kręgosłup, szyję i kolano. Pracuje obecnie w klinice ortopedycznej w Singapurze i współpracuje z Klubem Aktywnych.


Jeżeli interesują Cię te i podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior i bądź na bieżąco! Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

Usługi sąsiedzkie – nowa forma wsparcia dla seniorów [od 1 listopada]

Bezpieczna i komfortowa kąpiel bez destrukcji łazienki już w jeden dzień! Dołącz do ponad 1000 osób, które zamontowały drzwiczki do wanny

 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds