Materac jak ze snu. Odcinek 3. Cykl – Jak się wyspać?

Materac rehabilitacyjny kojarzy się z typem materaca dostosowanym do potrzeb osoby ze schorzeniami kręgosłupa. W rzeczywistości jednak mogą go używać zarówno osoby, które chcą po prostu poprawić komfort swojego odpoczynku, jak i te, które zmagają się z bolącymi plecami.

Senior woman awake on bed

 

Żyjemy w czasach, kiedy schorzenia kręgosłupa stały się wręcz chorobą cywilizacyjną. Przyczyniają się do tego niewielka ilość ruchu oraz długie godziny spędzane w pozycji siedzącej – przed komputerem, telewizorem, w samochodzie. Seniorzy, zwłaszcza prowadzący siedzący tryb życia, powinni szczególnie zadbać o swój kręgosłup. Odpowiednio dobrany materac to w tej sytuacji podstawa, od niego zależy bowiem regeneracja, która zachodzi podczas snu.

Wybór właściwego materaca to sprawa indywidualna. Przed zakupem najważniejsze jest, żeby go przetestować – tylko w ten sposób uda nam się ocenić jego twardość i komfort użytkowania. Dobrze dopasowany materac powinien pomóc nam w pozbyciu się bólu kręgosłupa oraz ramion, a także wpłynąć na jakość naszego snu.

Z certyfikatem i zniżką VAT
Każdy materac z grupy rehabilitacyjnych spełnia swoją podstawową funkcję – zapewnia komfortowy sen, a na dodatek doskonale dopasowuje się do naszego ciała i zapewnia stabilne podparcie. Materace rehabilitacyjne różnią się między sobą konstrukcją, rodzajem wypełnienia, a co za tym idzie – zastosowaniem. Łączy je jedna wspólna cecha – wszystkie posiadają pozytywną opinię ośrodków rehabilitacyjnych oraz odpowiednie certyfikaty. Dzięki temu można je kupić z obniżoną, 8-procentową stawką VAT. Dotyczy ona materacy o szerokości 0,7 – 2 m i długości 1,7 – 2,2 m. Mogą z niej skorzystać wszyscy i nie jest do tego wymagane żadne zaświadczenie o chorobie ani zalecenie od lekarza.

Dla alergików
W grupie materacy rehabilitacyjnych firmy JANPOL znajdują się zarówno modele sprężynowo-piankowe, sprężynowo-kokosowe, kieszeniowe, lateksowe, lateksowo- kokosowe, a także z tzw. termoplastycznej. Wybór jest duży, należy zatem kierować się indywidualnymi preferencjami. Jeśli zależy nam na właściwościach antyalergicznych, warto rozważyć zakup materaca lateksowego – Demeter lub Temida. Jeśli szukamy niedrogiego, a jednocześnie trwałego rozwiązania, można wypróbować model kieszeniowy Wenus. Największy komfort snu we dwoje da nam z kolei materac kieszeniowy, taki jak Afrodyta.

Przeciw odleżeniom
Materac przeciwodleżynowy stosowany jest w opiece obłożnie chorych. To specjalna konstrukcja wykonana z pianki poliuretanowej o gęstości 25 kg/m3. Wzajemnie prostopadłe wycięcia wkładu sprawiają, że krążenie krwi jest niczym nieograniczane, a zalecany dla tego rozwiązania pokrowiec paroprzepuszczalny zapewnia doskonałą wentylację i ochronę przed odparzeniami skóry.

Czy wiesz, że?

Fabryka Materacy JANPOL przystąpiła do programu Otwarci 50+? 

Jak dbać o materac?
Każdy materac potrzebuje troski. Nie powinniśmy po nim chodzić ani skakać, bo możemy uszkodzić jego wnętrze. Odradza się także częste siadanie na krawędzi materaca, gdyż może to skutkować odkształceniami i zniszczeniem posłania.
Materac powinien być cyklicznie obracany przodem do tyłu – takie działania zapobiegają punktowemu odkształcaniu. Jeśli jesteśmy posiadaczami modelu dwustronnego, zaleca się jego obracanie w pozycji góra – dół. Dobrze jest każdego ranka zostawić materac odkryty na około 20 minut, co pozwoli na odparowanie nagromadzonej w nim wilgoci podczas naszego snu.

Pokrowce i nakładki
W celu przedłużenia żywotności materaca warto wyposażyć się w specjalny pokrowiec lub nakładkę higieniczną. Chronią one materac przed zabrudzeniami, a w razie zalania zmniejszają ryzyko przeniknięcia płynu do jego środka.
Nakładka higieniczna posiada wkład z materiału wodoodpornego zabezpieczający materac przed zamoczeniem lub zniszczeniem. Wykonana jest z tkaniny frotte z powłoką PCV o właściwościach grzybobójczych i antyalergicznych. Mocuje się ją za pomocą gumek, a pierze w temperaturze do 95o C.
Nakładka moltonowa ma właściwości pokrowca paroprzepuszczalnego, czyli jest wodoodporna, a równocześnie umożliwia wymianę powietrza. Zabezpiecza górę materaca przed zabrudzeniem i zalaniem. Wykonana jest z dwóch warstw flaneli (100% bawełna), pomiędzy którymi znajduje się membranowa warstwa poliuretanu. Przeznaczona jest do użytkowania z obu stron, a dzięki wszytym w rogach gumkom można przymocować ją na materacu. Nakładkę pierzemy w temperaturze do 95o C, nie chlorujemy.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

A teraz zapraszamy na FILM, w którym Pani Zofia dowiaduje się od eksperta Fabryki Materacy JANPOL, jak ma dbać o materac, który dla siebie wybrała. KLIKNIJ TUTAJ, aby przejść do filmu.

Ekspert Janpol

 

W następnym odcinku (11 października) jeszcze więcej porad i wskazówek, jak dbać o materac, aby służył zdrowiu przez lata.

Cykl – jak się wyspać? Poprzednie odcinki.

Seniorze, pij wodę przed snem! Odcinek I

Seniorze – pozbądź się wersalki! Odcinek 2


 

O Fabryce Materacy JANPOL

Fabryka Materacy JANPOL to polska firma z 25-letnim doświadczeniem. Oferuje szeroki wybór materacy i łóżek, a także nakładki higieniczne, materace posłaniowe i dodatki. Swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych, a także branży hotelowej i sanatoryjnej. Wysokie standardy jakości, duży wybór wzornictwa, ergonomia zastosowania oraz doskonały serwis i fachowe doradztwo pozwala dostarczać rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego, wymagającego użytkownika.

Wybór materaca Fabryki Materacy JANPOL to gwarancja wypoczynku.

Chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy na stronę internetową Fabryki Materacy JANPOL. Kliknij TUTAJ! 

 

 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds