NA PLAŻY CHESIL. Ian McEwan

NOMINOWANA DO NAGRODY BOOKERA NIEZWYKLE SUBTELNA OPOWIEŚĆ O TYM, ILE W ŻYCIU ZNACZĄ NIEWYPOWIEDZIANE SŁOWA I NIEUCZYNIONE GESTY.

Czerwiec 1962 roku. Epoka wiktoriańskiej pruderii jest już przeszłością, lecz rewolucja seksualna dzieci kwiatów jeszcze do Wielkiej Brytanii nie dotarła. W każdym razie nie do środowiska, w którym wychowywała się para dwudziestodwulatków – nowożeńców, którzy właśnie przybyli do hoteliku na południowym wybrzeżu Anglii, by spędzić tu noc poślubną. Florence, córka biznesmena i filozofki, jest utalentowaną skrzypaczką marzącą o założeniu własnego kwartetu smyczkowego. Edward to zdolny absolwent historii interesujący się wpływem wielkich ludzi na kształt dziejów.
Oboje z niepokojem myślą o chwili, gdy skonsumują małżeństwo – ona boi się fizycznego zbliżenia, on obawia się, że nie sprosta czekającemu go zadaniu. Niemożność pokonania barier i nieumiejętność rozmowy o wspólnych problemach doprowadzą do dramatu…

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds

Zamów prenumeratę!


This will close in 0 seconds