Seniorka Roku 2023: Jolanta Lepionka [wywiad]

Seniorka Roku 2023: Jolanta Lepionka [wywiad]

Od kilku lat cieszy się emeryturą i pragnie, aby w jej życiu coś się działo. Taniec, wielka pasja, towarzyszy jej od zawsze. Nie bojąc się sceny, świateł, kamery czy aparatu fotograficznego, postanowiła spróbować czegoś nowego. Zdecydowała się wysłać swoje zdjęcia m.in. do agencji SPOT Management 30+ we Wrocławiu, z którą realizowaliśmy akcję Senior/ka Miesiąca. Dziś z dumą przyjmuje zaszczytne miano Seniorki Roku 2023.

Jolanta Lepionka to kobieta pełna energii, gotowa na nowe wyzwania i przygody. Jej historia stanowi inspirację dla wszystkich, którzy pragną czerpać radość z życia, niezależnie od wieku.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Linda Matus: Jak zareagowała Pani na wiadomość o wygranej w konkursie na Seniorkę Roku 2023?

Jolanta Lepionka: Czekałam na informację o zwycięzcy. Pocztę otworzyłam późnym popołudniem. W pierwszym odruchu nie mogłam uwierzyć, byłam zaskoczona, ale chwilę później zaczęłam się śmiać. Uśmiech nie schodził z mojej twarzy. Natychmiast podzieliłam się tym z dziećmi, rodziną, znajomymi

Dziś chciałabym serdecznie podziękować, przede wszystkim Czytelnikom „Gazety Senior”, za oddane na mnie głosy. Wielu ciekawych i pięknych ludzi wzięło udział w tym konkursie. Z zainteresowaniem przeczytałam wywiady wszystkich uczestników. Konkurencja wydawała się silna, co sprawiło, że zupełnie nie spodziewałam się zwycięstwa. Dodatkowo zostałam wyróżniona jako Seniorka Grudnia, co dawało pozostałym uczestnikom więcej czasu na zdobycie sympatii Czytelniczek i Czytelników.

Zobacz również: SENIOR/KA ROKU 2023 [sylwetki kandydatów]

Przyznaję się, że sama miałam pewne obawy co do ograniczonego czasu na zdobycie uwagi Czytelników przez Seniorkę Grudnia, co wynikało z napiętego harmonogramu wydawniczego. Jak się jednak okazało, nie tylko to nie przeszkodziło, ale wręcz zadziałało na korzyść.

Podeszłam do tego na luzie i udało mi się. Cieszę się jak dziecko.

Zobacz również: Senior/ka roku na okładce „Gazety Senior”

Proszę opowiedzieć nam, co ciekawego się u Pani wydarzyło od czasu naszej ostatniej rozmowy? Czy wciąż uczęszcza Pani na zajęcia z zumby fit?

Tak, nadal regularnie chodzę na zajęcia, chociaż miałam krótką przerwę z powodu obowiązków służbowych. Zostałam poproszona o pomoc w zasileniu załogi w niedawno otwartej restauracji. A po powrocie z Łodzi, naszła mnie ochota, aby spróbować także ostatnio modnej Bachaty (czyt. baciaty). Mam zamiar sprawdzić, czy to jest taniec dla mnie. W fotelu siedzieć nie zamierzam.

Zobacz również: Jolanta Lepionka. Senior/ka miesiąca [GRUDZIEŃ]

Czy pojawiły się jakieś interesujące wydarzenia w srebrnym modelingu?

Mimo że to był okres świąteczno-noworoczny, to wzięłam udział w castingu. Nagrałam kilka scenek, przesłałam zdjęcia, lecz niestety nie zakwalifikowałam się do tego konkretnego projektu. Pomimo tego doświadczenia, nie zamierzam się zniechęcać. Polecam rozmowę na ten temat z Wojtkiem Husakiewiczem, Seniorem Miesiąca „Maj” i  modelem SPOT Management 30+. Wojtek jest doświadczonym profesjonalistą, który odnosi sukcesy w tej branży i mądrze tłumaczy, jak podejść do tego wyzwania. Podobne doświadczenia mają również aktorzy, uczestniczący w wielu castingach. W filmie i reklamie kluczowe jest zrozumienie zamysłu reżysera i umiejętność wpasowania się w jego wizję. Ważne jest, aby nie zniechęcać się, gdy nie dostaniemy konkretnej roli, ponieważ to niekoniecznie jest o nas. Jak widać, nawet Seniorka Roku musi czasem poczekać w kolejce (śmiech).

Joanna Głowacka, szefowa SPOT Management 30+, przy okazji gratulacji, dodała: „Pani Jola to kobieta wulkan”.

Czasem doświadczam gorszych dni, szczególnie kiedy brakuje słońca. Niemniej jednak zawsze byłam i jestem optymistką.

Czytelnicy musieli wyczuć tę energię i nie zawiedli, ponieważ głosów napłynęło naprawdę sporo. Myślę, że będziemy kontynuować tego typu inicjatywy, ponieważ wniosły wiele emocji i radości. Choć głosowanie odbyło się wyłącznie online, nawet wielu najstarszych seniorów wsiadło” do tego pociągu z napisem „Internet”.

W tym miejscu chciałabym wspomnieć, że ma Pani ma dar do tego rodzaju akcji. To nie jest Pani pierwsze zwycięstwo w prasowym konkursie.

O tak, to moje drugie zwycięstwo. W 2020 roku brałam udział w plebiscycie „Kobieca Twarz Roku Kujaw i Pomorza” w kategorii seniorek, zorganizowanym przez „Gazetę Pomorską”. Głosowanie odbywało się poprzez SMS-y. Weszłam do pierwszej dziesiątki. Następnie odbyliśmy spotkanie z komisją z gazety, i chyba zdobyłam serca pań z komisji, ponieważ zajęłam pierwsze miejsce w swojej kategorii.

Jakie plany na ten rok ma Seniorka Roku?

Między innymi rozpoczęłam naukę języka angielskiego. Mam córkę oraz zięcia w Stanach, a także wnuki. Nawet zawarliśmy zakład – kto pierwszy, ja czy mój zięć, zacznie mówić w obcym języku. Dziś czuję, że mogę osiągnąć wszystko.

Gratuluję Pani tego pomysłu. To doskonała gimnastyka dla mózgu, a mając tak konkretny cel, nie zabraknie motywacji. Życzę Pani samych sukcesów, zarówno zawodowych, jak i prywatnych.

fot. Marta Macha, SPOT Management 30+

Zobacz również: Srebrni modele i ewolucja modelingu dla dojrzałych. Rozmowa z Joanną Głowacką ze SPOT Management 30+


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


 

Linda Matus
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds