Jesteś seniorem, masz pomysł, szukasz wsparcia? Można otrzymać do 15 tys. zł!

Jesteś seniorem, masz pomysł, szukasz wsparcia? Można otrzymać do 15 tys. zł!

Masz ciekawe pomysły na działania społeczne i pragniesz je zrealizować w swoim najbliższym otoczeniu? Szukasz wsparcia w ich realizacji? Weź udział w 13. edycji konkursu „Seniorzy w akcji”. Organizatorzy na zgłoszenia czekają już tylko do 15 marca 2020 roku.

Seniorzy w akcji. Kogo szukają?

• seniorek i seniorów, którzy samodzielnie lub we współpracy z młodą osobą chcą realizować działania społeczne i międzypokoleniowe,
• osób 60+, które marzenia zamieniają w działania.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, co zapewnia?

• wsparcie ekspertów i animatorów kultury,
• inspirujące warsztaty i nowe umiejętności,
• wymianę doświadczeń,
• dotację na projekt społeczny.

Szczegóły konkursu „Seniorzy w akcji”

O dotację mogą ubiegać się osoby 60+ lub pary międzypokoleniowe (osoba 60+ i osoba młodsza o co najmniej 25 lat) we współpracy z organizacją pozarządową lub instytucją, która pełni rolę podmiotu aplikującego o dotację (np. Uniwersytet Trzeciego Wieku, fundacja, stowarzyszenie, dom kultury). Ze środków konkursu zostanie przyznanych 18-22 dotacji. Uczestnicy mogą zdobyć dotację w wysokości do 15 000 zł. Aby zgłosić się do konkursu, należy wypełnić formularz listu intencyjnego, który będzie dostępny na stronie www.seniorzywakcji.pl od 20 lutego 2020 roku. INFORMACJE, DOKUMENTY znajdziesz TUTAJ. Składanie listów intencyjnych trwa do 15 marca 2020 roku.

UWAGA! Więcej ważnych informacji dla seniorów znajdziesz w zakładce WIADOMOŚCI DLA SENIORÓW 

Seniorzy w akcji. Opinie uczestników poprzednich edycji

Realizacja projektu przekonała mnie, że każdy wiek jest dobry, aby być aktywnym. Warto robić coś, co daje nam radość, zwiększa aktywność fizyczną i intelektualną, a wspólnie spędzony czas pozostawi na długo miłe wspomnienia (Barbara Sufranek, Iława)

Dla mnie było to nowe wyzwanie i bardzo fajna przygoda. Dawniej byłam bardzo nieśmiałą osobą, jednak koordynacja związana była z koniecznością pracy w grupie, prowadzenia zajęć, udzielania wywiadów – mam teraz odwagę podejmować kolejne działania. W roli lidera czułam się dobrze, niewątpliwie czuję się bardziej dowartościowana i doceniona (Wiesława Koryzna, Gorzów Wielkopolski)

Projekt wzmocnił moje poczucie wartości i umocnił mnie w pozycji lidera inicjującego i koordynującego działania. Ciągle i niezmiennie uczę się tolerancji, otwartości i nieoceniania innych (Hanna Sienkiewicz, Łapicze)

Cieszy mnie moja przydatność. Staram się przekonywać ludzi, że potrafią więcej niż im się wydaje. Jestem pewna, że wartością jest bycie razem, wspólne działanie. Można czerpać z tego radość, satysfakcję i uczyć się zaufania do innych (Marta Dzikowska-Łuczywo, Bytów)

Nauczyliśmy się słuchać seniorów i dostosowywać do ich potrzeb. Dzięki warsztatom dla uczestników programu „Seniorzy w akcji”  zdobyliśmy umiejętność prowadzenia działań. Warsztaty te pokazały nam jak uczyć empatii i budzić zaufanie seniorów. Na nich poznaliśmy inne projekty i sposoby ich realizacji. Warsztaty były dla nas cenną wskazówką w prowadzeniu projektu (Wojciech Wachowicz, Karolina Przytulska,  Łódź)

Seniorzy w akcji organizator

Konkurs „Seniorzy w akcji” jest realizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach Programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

fot. Uczestnicy XII edycji Konkursu „Seniorzy w akcji”

Więcej o poprzednich edycjach Seniorów w akcji na GazetaSenior.pl znajdziesz poniżej

Seniorzy w Akcji 2019 – rekrutacja od 11 lutego

Konkurs Seniorzy w akcji, do zdobycia 12 000 zł

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds