Seniorzy grają z WOŚP. Relacja z ostrowskiego UTW

Seniorzy grają z WOŚP. Relacja z ostrowskiego UTW

Ostrowscy seniorzy potrafią pomagać sobie i innym, dlatego nie mogło ich zabraknąć podczas 28. Finału WOŚP. W dniu 12 stycznia 2020 roku Ostrowski Uniwersytet Trzeciego Wieku aktywnie włączył się w ogólnopolskie granie. Seniorzy wspierają WOŚP tańcząco i śpiewająco.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

W ramach programu imprez związanych z 28. Finałem WOŚP w Ostrowie Wielkopolskim zespół Tańczące Seniorki OUTW przygotował koncert charytatywny ze zbiórką funduszy na WOŚP. Podczas imprezy wolontariuszki-seniorki Renata Banaszak i Stefania Frencel zebrały na WOŚP 2 600 złotych, 10 euro i złoty pierścionek (na licytację). Seniorzy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrowie Wielkopolskim pokazali nie pierwszy raz, że mają otwarte serca, potrafią pomagać sobie i innym oraz chętnie dzielą się dobrocią, życzliwością i szczerością.

Seniorzy grają z WOŚP

Seniorzy grają z WOŚP

Koncert charytatywny i poczęstunek

W ramach wydarzenia wystąpił zespół Tańczące Seniorki prowadzony przez pedagoga i animatora kultury Marię Wojtaszek, a także Teatrzyk Piosenki Sympatycznej pod kierunkiem Krzysztofa Ogórkiewicza oraz sekcja bębnów koreańskich, którą prowadzi Agnieszka Biegańska.

Seniorzy grają z WOŚP - występ zespołu Tańczące Seniorki

Seniorzy grają z WOŚP – występ zespołu Tańczące Seniorki

✔ Przeczytaj również: Człowiek orkiestra – Jurek Owsiak

Program artystyczny składał się z sekwencji wokalnej, tanecznej i rytmicznej: piosenki o tematyce optymistycznej, tańce ludowe narodowe i europejskie oraz po raz pierwszy – dźwięki rodem z Korei. Wydarzenie przebiegało w atmosferze radości i wspólnej zabawy, była to wspaniała uczta artystyczna i niezwykłe przeżycie.

Seniorzy grają z WOŚP

Seniorzy grają z WOŚP

✔ Przeczytaj również: Jesteś seniorem, masz pomysł, szukasz wsparcia? Wsparcie do 15 tys. zł!

Dla ponad 200 osób, obecnych w auli Społecznej Akademii Nauk, koncert zakończył się słodkim poczęstunkiem przy kawie. Podczas prowadzonych rozmów nie brakowało pochwał, entuzjazmu, dobrego słowa, dzielenia się wrażeniami, ogólnej radości i ciepła. To była niezapomniana niedziela, pełna wrażeń i pozytywnych emocji dla wszystkich uczestników koncertu. Od słuchaczy OUTW, przez jego absolwentów i sympatyków, po członków rodzin wykonawców ze swoimi pociechami.

Seniorzy grają z WOŚP

Seniorzy grają z WOŚP

Zespół Tańczące Seniorki, będący inicjatorem zorganizowania koncertu charytatywnego na rzecz WOŚP, dziękuje wszystkim wykonawcom za wzbogacenie części artystycznej, za emocje, wigor i humor. Natomiast członkom stowarzyszenia, ich przyjaciołom i sympatykom wraz z rodzinami – za aktywne uczestnictwo w tym niezwykłym przedsięwzięciu.

Relacja – Kazimierz Nawrocki
Zdjęcia – Irena Szczembara, Adam Ulichnowski
(red. JS)

Przeczytaj również:

Wyniki 28. Finału WOŚP – padł nowy rekord

Kluby seniora w praktyce: Strzałkowo i Drezdenko

Seniorzy grają z WOŚP

Tańczące Seniorki

Kazimierz Nawrocki
CATEGORIES
Share This