Seniorzy z wiatrem w żaglach OFICER ŁĄCZNIKOWY propozycja dla seniorów
Szczecin już po raz czwarty będzie gościł żaglowe z całego świata w ramach finału regat The Tall Ships Races. W tym roku wydarzenie to odbędzie się w Szczecinie w dniach od 31 lipca do 3 sierpnia. Impreza ta nie może odbyć się bez wsparcia wolontariuszy – oficerów łącznikowych. To oni są bezpośrednim łącznikiem między przybyłymi załogami a organizatorami. Wolontariat pod nazwą „Oficer Łącznikowy” to także propozycja dla seniorów, których Centrum Żeglarskie zaprasza do współpracy.
Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl
The Tall Ship Races to międzynarodowe regaty z ponad 60-letnią historią. Biorą w nich udział jednostki z Polski, Europy i świata. Finał w Szczecinie jest zwieńczeniem morskiego wyścigu. To właśnie tutaj zostaną ogłoszone wyniki i wręczone puchary. W latach ubiegłych Szczecin gościł blisko 100 jednostek z różnych zakątków świata. Na ich pokładach przypłynęło do Szczecina blisko 4 tysiące żeglarzy.
– Taka impreza to ogrom różnych zadań do wykonania mówi” – Zofia Sadłowska Główny Specjalista ds. organizacji imprez i współpracy międzynarodowej w Centrum Żeglarskim w Szczecinie – odpowiedzialna za wolontariat podczas imprezy. „Nie moglibyśmy wykonać tego zadania bez wsparcia ze strony naszych wolontariuszy. Obraz Szczecina, z jakim żeglarze wypłyną, zależy w głównej mierze od jakości opieki Oficerów Łącznikowych. To właśnie oni są pierwszymi osobami, zaraz po służbach portowych, które wchodzą na pokład i to właśnie oni, dostają przywilej towarzyszenia naszym gościom do momentu ich wypłynięcia. Zespół wolontariuszy tworzą osoby w różnym wieku, różnym wykształceniu i zainteresowaniach. Można śmiało powiedzieć, że jest to przekrój społeczeństwa. Wolontariusze – Seniorzy to ogromne doświadczenie życiowe, którego znajomość daje możliwość rozwiązania wielu sporów i trudności. Witalności, znajomości języków obcych i zaangażowania może im czasem pozazdrościć niejeden junior. Wolontariat podczas finału TSR to możliwość poznania nowych ludzi i kultur oraz propozycja wartościowego sposobu spędzenia czasu wolnego.
Przed wydarzeniem wolontariusze szkolą się weekendowo z zakresu wiedzy na temat samego wydarzenia, jak i z pierwszej pomocy medycznej, żeglarskiego BHP, etykiety i ceremoniału jachtowego, wiedzy z zakresu historii miasta, spotkają się z psychologiem oraz będą uczestniczyć w warsztatach dotyczących formacji grupy, pracy zespołowej itp.
– Wolontariat nie kończy się z momentem wypłynięcia jednostek z portu. Wielu wolontariuszy kontynuuje nawiązane znajomości i wzajemnie się wspiera. I o to właśnie chodzi w naszym wolontariacie na budowaniu relacji międzyludzkich, na budowaniu przyjaźni, na mądrym i dobrym sposobie spędzania czasu wolnego, na zbieraniu wspomnień, których czas nie wymazuje – dodaje Zofia Sadłowska.
Wszelkie informacje dotyczące wolontariatu – oficer łącznikowy można znaleźć na stronie internetowej TUTAJ Rekrutacja trwa do końca marca. Drodzy seniorzy, ta propozycja to szansa na przeżycie czegoś niepowtarzalnego lub też na najzwyklejsze wyjście z domu i pozyskanie nowych przyjaciół. W tych czasach jest to bardzo cenne!
Żaglowce przy Wałach Chrobrego w Szczecinie, Fot. Andrzej Wiśniewski
Może Cię również zainteresować:
- SANATORIUM: fakty i mity [REPORTAŻ SENIORA] - 20 czerwca, 2024
- Chcę być kochana — Jolanta Janus w filmie „Lekcja miłości” [VIDEO] - 14 lutego, 2023
- „The Voice Senior” wszystko, co chcesz wiedzieć o udziale w show. Zdradza Andrzej Wiśniewski, uczestnik 4 edycji [VIDEO i relacja ZZA KULIS] - 10 stycznia, 2023