Seniorzy z własnym ministrem: Marzena Okła-Drewnowicz ministrem ds. polityki senioralnej

Seniorzy z własnym ministrem: Marzena Okła-Drewnowicz ministrem ds. polityki senioralnej

Donald Tusk ogłosił w exposé kandydatów na ministrów swojego nowego rządu. Oprócz szefów resortów, pięciu „ministrów bez teki” zajmie się konkretnymi zadaniami powierzonymi im przez premiera. Jednym z kluczowych obszarów będzie polityka senioralna.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Marzena Okła-Drewnowicz: Minister ds. polityki senioralnej

Marzena Okła-Drewnowicz została wybrana przez Donalda Tuska na stanowisko ministra do spraw polityki senioralnej w nowym rządzie. Będzie ona specjalnym rodzajem ministra, zwany „ministrem bez teki” lub „ministrem zadaniowym”. To oznacza, że pani Okła-Drewnowicz nie będzie kierować konkretnym resortem ani ministerstwem, lecz będzie realizować określone zadania powierzone jej przez premiera. Jej głównym obszarem działania będzie polityka senioralna, obejmująca sprawy związane z osobami starszymi.

Reklama Reklama PolisyTravel

Donald Tusk o programie dla seniorów i nowej minister ds. polityki senioralnej

– Stworzymy najambitniejszy system aktywnej opieki nad seniorami w Europie. Jesteśmy do tego gotowi i będziemy nad tym pracować interdyscyplinarnie z innymi resortami – powiedział premier Donald Tusk w exposé. Dla mnie główną gwarancją jest to, co do tej pory robiła Pani poseł [przyp.red. Marzena Okła-Drewnowicz]. Kapitalne skrzyżowanie kompetencji i empatii. Pani poseł, jestem dumny, że w tej sprawie razem współpracowali. I będzie to z korzyścią dla wszystkich, także dla polskiej gospodarki. To jest wielowymiarowy projekt, a jego symbolem będzie bon senioralny. Tak naprawdę jest to niezwykle przemyślana, nowoczesna idea, a nasze seniorki i seniorzy szybko odczują radykalną poprawę stosunku państwa do ludzi starszych w Polsce – kontynuował.

Reklama Reklama SU Bałtyk

#PolskaSeniora: plan na rzecz seniorów. Marzena Okła-Drewnowicz o swoich celach

Pani Marzena Okła-Drewnowicz, posłanka na Sejm RP reprezentująca mieszkańców regionu świętokrzyskiego, została wskazana na przyszłego Ministra ds. polityki senioralnej. Wcześniej w mediach społecznościowych wyraziła entuzjazm z powodu nadchodzącej szansy dla #PolskaSeniora, podkreślając, że prawdziwa skoordynowana polityka senioralna ma swoje osobne miejsce w planie na konstrukcję nowego rządu. Zaznaczyła, że przed nimi stoi trudne zadanie zbudowania czegoś praktycznie od podstaw, ale mają konkretny plan i są zdecydowani go zrealizować.

Marzena Okła-Drewnowicz: przyszła minister już zaangażowana w ważne inicjatywy na rzecz seniorów

Sprawy seniorów nie są obce przyszłej minister Marzenie Okła-Drewnowicz. Czytelnicy „Gazety Senior” mieli okazję poznać ją jako aktywną uczestniczkę procesu zmian przepisów dotyczących rad seniorów. Zmiany do ustawy o samorządzie dotyczące powoływania i funkcjonowania Rad Seniorów zostały przyjęte dzięki determinacji Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów (OPoWRS) i wsparciu przyszłej pani minister.

 Źródła: https://www.facebook.com/m.okla.drewnowicz; https://platforma.org/aktualnosci/; Foto: Marzena Okla-Drewnowicz. Sejm RP, Sala Kolumnowa, Warszawa, czerwiec 2023, 10-lecie OPoWRS. Archiwum: Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów 


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

Rada Seniorów: prawa, obowiązki, sekrety współpracy z urzędem, praktyczne wskazówki [Rozmowa z Ekspertami]

Rada Seniorów [nowe przepisy] Rewolucja w powoływaniu i funkcjonowaniu Rad Seniorów

Czym się zajmuje Rada Seniorów? [Modelowa Rada Seniorów]

Powstaje nowe Ministerstwo ds. Polityki Senioralnej? [Nieoficjalne]

Linda Matus
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds