Powstaje nowe Ministerstwo ds. Polityki Senioralnej?

Powstaje nowe Ministerstwo ds. Polityki Senioralnej?

Najnowsze nieoficjalne informacje na temat przyszłego rządu Donalda Tuska sugerują, że planowane są zmiany w strukturze ministerstw, a jednym z kluczowych resortów ma być nowo utworzone Ministerstwo ds. Polityki Senioralnej, co nieoficjalnie podaje TVN24. Na stanowisko nowej ministry ds. polityki senioralnej wskazuje się Marzenę Okła-Drewnowicz z Koalicji Obywatelskiej.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej gazetasenior.pl

Obecny Departament Polityki Senioralnej

Aktualnie funkcjonuje Departament Polityki Senioralnej w składzie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Departament ten został utworzony na podstawie Zarządzenia nr 68 Prezesa Rady Ministrów z 16 sierpnia 2012 roku za rządów PO-PSL pod przywództwem Donalda Tuska. Jego zadania obejmują tworzenie i rozwój działań skierowanych do seniorów, poprawę systemu wsparcia dla osób starszych, promocję aktywnego starzenia się oraz współpracę międzypokoleniową. Departament monitoruje także wdrażane rozwiązania oraz współpracuje z organizacjami i instytucjami działającymi na rzecz seniorów.

Zobacz również: Waloryzacja emerytur 2024: pomysły na waloryzację w przyszłym roku oraz prognoza [TABELA NETTO]

Reklama Reklama SU Bałtyk

Krok dalej – Ministerstwo ds. Polityki Senioralnej?

Według informacji przekazanych przez reporterkę TVN24 Agatę Adamek na portalu X (dawniej Twitter) nowy rząd pod kierownictwem Donalda Tuska myśli o stworzeniu dedykowanego Ministerstwa ds. Polityki Senioralnej, a na stanowisko ministry typowana jest Marzena Okła-Drewnowicz z Koalicji Obywatelskiej.

Zobacz również: Bezpłatne leki 65+: kto ma prawo wypisać darmowe leki dla seniorów? LISTA uprawnionych i wykluczonych lekarzy. Prace nad oczekiwanymi zmianami

Reklama Reklama PolisyTravel

Oczekiwanie na oficjalne ogłoszenie

Resort ten byłby ukłonem w kierunku seniorów i mógłby skoncentrować się na skuteczniejszym wspieraniu seniorów w obszarze społecznym, zdrowotnym i ekonomicznym. To potencjalny ruch wskazuje na poważne zainteresowanie potrzebami seniorów i dążenie do kompleksowej opieki nad tą grupą społeczną.

W obliczu tych doniesień pozostaje nam czekać na oficjalne ogłoszenie składu nowego rządu oraz szczegółów związanych z utworzeniem Ministerstwa ds. Polityki Senioralnej.

Źródła: https://www.gov.pl/web/rodzina/departament-polityki-senioralnej


Jeżeli interesują Cię te i podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior i bądź na bieżąco! Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

Seniorzy z własnym ministrem: Marzena Okła-Drewnowicz ministrem ds. polityki senioralnej

Limity dorabiania do emerytury [od 1 grudnia 2023]

Bezpłatne leki 65+: kto ma prawo wypisać darmowe leki dla seniorów? LISTA uprawnionych i wykluczonych lekarzy. Prace nad oczekiwanymi zmianami

Linda Matus
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds