Tężnia solankowa dla zdrowia mieszkańców w Ostrowie Wlkp.

Tężnia solankowa dla zdrowia mieszkańców w Ostrowie Wlkp.

W Ostrowie Wielkopolskim od niedawna działa tężnia solankowa w Parku Miejskim. To pierwszy taki obiekt w Południowej Wielkopolsce. Pierwsi sympatycy już mieli okazję skorzystać z jej zdrowotnych właściwości.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Powstały w wyniki działania tężni charakterystyczny mikroklimat posiada właściwości lecznicze. Pobyt w tutaj to jedna z najprzyjemniejszych form terapii w przewlekłych chorobach górnych dróg oddechowych, a także alergii. Minerały i mikroelementy znajdujące się w solance wchłaniane są przez błony śluzowe dróg oddechowych i skórę, uzupełniając niedobór tych mikroelementów w organizmie człowieka. Sesje w tężni poprawiają również samopoczucie.
Inicjatorką powstania tężni była prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. – Inwestycja została ukończona przed terminem. Już w pierwszym dniu jej funkcjonowania, mimo deszczowej aury, mieszkańcy naszego miasta wzięli głębokie oddechy i skorzystali z inhalacji solankowej. Wyszli zachwyceni i zadeklarowali, że będą chętnie wracać w to miejsce – podkreśla Beata Klimek.
Tężnia jest obiektem całorocznym, może z niej korzystać wielu użytkowników w jednym czasie. Wartość obiektu to 738.897,90 złotych.
Przy tężni wybudowano ciągi piesze, zamontowano też stojaki na rowery. Całość została wykończona drobnymi kamykami i zielenią. Wokół tężni zasiano mieszankę traw oraz posadzono rośliny. Teren został uzupełniony ławeczkami i leżakami. Dla bezpieczeństwa mieszkańców oraz przeciw wandalom zamontowano także kamery, które będą monitorować obiekt.

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek

 

 

Kazimierz Nawrocki
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds