Tężnia solankowa dla zdrowia mieszkańców w Ostrowie Wlkp.

Tężnia solankowa dla zdrowia mieszkańców w Ostrowie Wlkp.

W Ostrowie Wielkopolskim od niedawna działa tężnia solankowa w Parku Miejskim. To pierwszy taki obiekt w Południowej Wielkopolsce. Pierwsi sympatycy już mieli okazję skorzystać z jej zdrowotnych właściwości.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Powstały w wyniki działania tężni charakterystyczny mikroklimat posiada właściwości lecznicze. Pobyt w tutaj to jedna z najprzyjemniejszych form terapii w przewlekłych chorobach górnych dróg oddechowych, a także alergii. Minerały i mikroelementy znajdujące się w solance wchłaniane są przez błony śluzowe dróg oddechowych i skórę, uzupełniając niedobór tych mikroelementów w organizmie człowieka. Sesje w tężni poprawiają również samopoczucie.
Inicjatorką powstania tężni była prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. – Inwestycja została ukończona przed terminem. Już w pierwszym dniu jej funkcjonowania, mimo deszczowej aury, mieszkańcy naszego miasta wzięli głębokie oddechy i skorzystali z inhalacji solankowej. Wyszli zachwyceni i zadeklarowali, że będą chętnie wracać w to miejsce – podkreśla Beata Klimek.
Tężnia jest obiektem całorocznym, może z niej korzystać wielu użytkowników w jednym czasie. Wartość obiektu to 738.897,90 złotych.
Przy tężni wybudowano ciągi piesze, zamontowano też stojaki na rowery. Całość została wykończona drobnymi kamykami i zielenią. Wokół tężni zasiano mieszankę traw oraz posadzono rośliny. Teren został uzupełniony ławeczkami i leżakami. Dla bezpieczeństwa mieszkańców oraz przeciw wandalom zamontowano także kamery, które będą monitorować obiekt.

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek

 

 

Kazimierz Nawrocki
Kategorie
Udostępnij