Wrocławskie Dni Seniora z Rewią Parasoli START 7 września!

Wrocławskie Dni Seniora z Rewią Parasoli START 7 września!

Tegoroczne Dni Seniora, choć w mieszanej – stacjonarnej i zdalnej formule – zapowiadają się bardzo ciekawie. Zaczynają się już 7 września uroczystą inauguracją na placu Wolności. Rewia Parasoli zastąpi dotychczasowy Marsz Kapeluszy, gdyż parasole stwarzają tak potrzebny w czasie pandemii dystans. Przed nami konkursy, koncerty, wystawy, wycieczki – sprawdźcie, jak w tym roku będą świętować wrocławscy Seniorzy.

Serdecznie zapraszamy Seniorów do uczestnictwa w wydarzeniach zorganizowanych w ramach Dni Seniora Wrocław 2020, które w tym roku odbędą się w dniach 7.09-11.10.2020 r. W trosce o bezpieczeństwo najstarszych mieszkańców Wrocławia, przygotowanych zostało wiele spotkań w różnorodnej formie, zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi- mówi Dorota Feliks Dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.
Wrocławskie Centrum Seniora przygotowało dwa konkursy: na fantazyjnie przyozdobiony parasol i artystycznie ozdobioną maseczkę (która w tym przypadku nie musi spełniać funkcji ochronnej). Zdjęcia parasola i maseczki (dwa z każdej kategorii) można było przesyłać do 1.09.2020 na adres: marta.lomnicka@wcrs.wroclaw.pl – Zapraszamy do twórczej, kreatywnej pracy wszystkie Seniorki i Seniorów!Mam nadzieję, że udekorowane, oryginalne parasole zachęcą Seniorów do twórczego podejścia do udziału w konkursie, a jednocześnie pozwolą nam zachować dystans społeczny – zachęcał do udziału w konkursach Robert Pawliszko, zastępca dyrektora WCRS.
Seniorki z grup działających przy Wrocławskim Centrum Seniora już dekorują maseczki.
Sama myśl, że się będzie coś tworzyć, jest cudowna. Do ozdoby mogą służyć m.in. agrafki, guziki, sznureczki, czyli niezbędnik każdej kobiety –z uśmiechem mówi Ewa Rapacz, liderka grupy O-CAL-eni. – Można je praktycznie zrobić ze wszystkiego, co ma się w domu. Moją bazą była maseczka ochronna, którą przyozdobiłam, naszywając wstążeczki w kolorze czerwono-złotym, uważam, że jest wymowna – opowiada Irena Adamek z O-CAL-onych.
Pani Ewie bardzo podoba się także pomysł na dekorowanie parasoli. Jak wyjawiła, jej grupa już pracuje nad koncepcją zdobienia i wykonania parasola. –Najwspanialsze jest to, że możemy spotkać się razem na świeżym powietrzu, np. w parku i wspólnie wykonać pracę konkursową. A ile przy tym emocji! – dzieli się z nami wrażeniami liderka grupy.
Veritas Group, Partner Strategiczny Dni Seniora Wrocław 2020, przekazał 200 parasoli, które można było pobierać w siedzibie WCS, a następnie dekorować i zaprezentować podczas rewii. Dziękujemy Veritas Group www.veritas-opieka.pl oraz veritas-polska.pl za ufundowanie pierwszej nagrody w konkursie na oryginalny parasol i artystycznie wykonaną maseczkę, a Analgomed Centrum Leczenia Bólu www.analgomed.pl za ufundowanie drugiej nagrody. Szczegółowe informacje na temat konkursów: www.seniorzy.wroclaw.pl/konkurs-parasol; www.seniorzy.wroclaw.pl/konkurs-maseczka

Inauguracja Dni Seniora Wrocław 2020

Scenariusz wrocławskich Dni Seniora jest dopasowany do obecnej sytuacji, tak więc prosimy Seniorów o wyrozumiałość. Zawsze stawiamy na pierwszym miejscu ich zdrowie. Będziemy na bieżąco reagować, zależy nam bowiem na tym, żebyśmy w przyszłym roku mogli się spotkać i wspólnie świętować – podkreśla Robert Pawliszko.
7.09.2020 podczas inauguracji Dni Seniora w miejsce korowodu barwnych kapeluszy odbędzie się Rewia parasoli. Zapraszamy seniorów z własnoręcznie ozdobionymi parasolami i artystycznie wykonanymi maseczkami w godz. 10:00-10:30 na pl. Wolności. Od 11:00 do 13:00 potrwa uroczyste otwarcie Dni Seniora w Sali Głównej Narodowego Forum Muzyki. Prezydent Wrocławia przekaże symboliczne klucze do bram miasta przedstawicielom Rady Seniorów, zostaną wręczone statuetki „Przyjaciel Seniorów”, certyfikaty Miejsc Przyjaznych Seniorom dla restauracji biorących udział w projekcie „Danie dla Seniora”, poznamy także zwycięzców w konkursach na artystyczny parasol i maseczkę.
Inaugurację zakończy koncert swingowy. Zaproszenia będą wydawane 1.09.2020 od godz.10:00 w Punkcie Informacyjnym Wrocławskiego Centrum Seniora, pl. Dominikański 6, wejście od ul. Janickiego. Liczba zaproszeń jest ograniczona, szczegółowe informacje na stronie: www.seniorzy.wroclaw.pl oraz pod tel. 71 772 49 40.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Festiwal Aktywności Senioralnej

W ramach Dni Seniora odbędzie się pierwszy e-Covidowy Festiwal Aktywności Senioralnej „PandemikART – 2020”. To pole do twórczych działań aż w siedmiu obszarach aktywności związanych z m.in. z fotografią, literaturą, grami sportowymi i umysłowymi, kulinariami, sposobami na ciekawe spędzanie czasu. Prace można przesyłać w terminie do 10.09.2020 r., po szczegóły zapraszamy na stronę: www.seniorzy.wroclaw.pl/PandemikART-2020
Podsumowanie konkursu i nagrodzenie zwycięzców odbędzie się 8 października o godz. 11:00 w Przestrzeni Trzeciego Wieku, przy pl. Solidarności 1/3/5, IV piętro.

Wystawa „Wrocław Miastem Kapeluszy” i spotkania plenerowe

Ze względu na sytuację, w jakiej się znaleźliśmy, tegoroczna edycja Dni Seniora będzie wyglądała inaczej niż w ubiegłych latach.– W tym roku, dbając o bezpieczeństwo oraz stosując się do zaleceń GIS i Ministerstwa Zdrowia, przygotowaliśmy wiele różnorodnych spotkań w przestrzeni online: spotkania artystyczne, podróżnicze, treningi pamięci, zajęcia taneczne i gimnastyczne, konsultacje lekarzy i specjalistów, a także zajęcia na świeżym powietrzu. Zapraszamy na prelekcje i warsztaty kulturalne, edukacyjne i ekologiczne prowadzone w małych grupach – mówi koordynatorka Dni Seniora Kamila Polańska.
Z wielu wydarzeń odbywających się w ramach Dni Seniora szczególnie polecamy wystawę plenerową „Wrocław Miastem Kapeluszy”, którą można będzie oglądać od 7 do 30 września na pl. Solnym. Zobaczymy na niej wybrane fotografie z dziesięciu edycji senioralnego święta, które rozpoczynało bicie rekordu Guinnesa i Marsz Kapeluszy.
Jak co roku,w ramach dni Seniora, odbędzie się Przegląd Amatorskich Chórów Senioralnych (17.09) oraz Rajd Terenowy Seniora (10.09). Wśród ciekawych propozycji znalazły się również: piknik wielopokoleniowy (13.09), nauka technik nordicwalking (17.09), Wrocławskie Mistrzostwa Seniorów w kajakarstwie (19.09), spotkanie podróżnicze poświęcone bezpiecznej turystyce (21.09), wycieczki po Wrocławiu (20.09, 24.09, 25.09, 1.10, 8.10), koncerty w Teatrze Scena Kamienica.
Spotkania odbędą się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i wymogów sanitarnych, na zajęcia i spotkania obowiązują wcześniejsze zapisy.

Warsztaty online

Dni Seniora odbywają się także w formule online. Zapraszamy do udziału w zajęciach przez internet:Pokój artystyczny Jerzego Skoczylasa, Trening twórczości, Szczęśliwi w tańcu, zajęcia gimnastyczne z elementami karate, spotkania z dietetyczką z cyklu Zdrowie od Kuchni, z wizażystką Moda i Uroda, Psychologiczny Poradnik Antywirusowyoraz międzypokoleniowy projekt Laboratorium Zabawek.

Szczegółowy harmonogram Dni Seniora – Wrocław 2020

Do poprania, przeglądania a stronie internetowej Wrocławskiego Centrum Seniora pod linkiem: www.seniorzy.wroclaw.pl/Program-Dni-Seniora-2020

Fot. Andrzej Rokosz

Gazeta Senior wydanie wrzesień 9/2020

Centrum Seniora online? Jak to robią we Wrocławiu

Przestrzeń Trzeciego Wieku działa już rok!

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds