29 finał WOŚP. Co zmienia się w związku z pandemią? Jak wesprzeć cel finału nie wychodząc z domu?

29 finał WOŚP. Co zmienia się w związku z pandemią? Jak wesprzeć cel finału nie wychodząc z domu?

31 stycznia 2021 (najbliższa niedziela) – to aktualna data 29. Finału WOŚP, który dedykowany będzie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przesunęła termin akcji o 3 tygodnie, w związku z wprowadzoną tzw. kwarantanną narodową. Jakich zmian w zakresie organizacji zbiórki należy się spodziewać w związku z pandemią? 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

– 29. Finał odbędzie się w takiej samej formie, w jakiej miał zostać zrealizowany pierwotnie z tym, że 31 stycznia. Nadal, w centrum Warszawy – przed PKiN na Placu Defilad – planujemy wybudować studio telewizyjne, z którego już od soboty będziemy nadawać 27-godzinną transmisję. Jesteśmy w kontakcie ze sztabami i praktycznie wszystkie bardzo dobrze rozumieją tę decyzję i przyznają, że to dla nich dobra informacja, gdyż w obecnej sytuacji ciężko byłoby zrealizować zaplanowane przedsięwzięcia. Skontaktowaliśmy się ze wszystkimi podwykonawcami, partnerami i z ich strony też jest ogromne zrozumienie. Rozmawialiśmy również z artystami, którzy mieli zagrać na Finale – wszyscy potwierdzili swoją dostępność w nowym terminie. Przed nami na pewno bardzo dużo pracy, ale widzimy, że wśród wszystkich, którzy z nami grają, jest duża determinacja, żeby ten Finał zrealizować jak najpiękniej, mimo wszystkich przeciwności losu, które nas w tym roku spotkały – mówi Anna Orzech, rzeczniczka prasowa Fundacji WOŚP.

Zbiórki w kanałach elektronicznych

Cel Finału wspierać można bez konieczności wychodzenia z domu, rozmaitymi kanałami elektronicznymi, których z dnia na dzień przybywa. Są to m.in. wpłaty poprzez stronę internetową WOŚP, na Facebooku, czy SMS (o treści SERCE na 75 565, koszt: 6,15 z VAT), ten kanał szczególnie polecamy seniorom!

Terminy dla wybranych form wsparcia:

  • zbiórki przez eSkarbonki od Mastercard – do 1 lutego
  • SMS – do 15 lutego
  • wplacam.wosp.org.pl i zbiórki na Facebooku – do końca lutego
Ostateczny wynik 29. Finału WOŚP ogłoszony zostanie w kwietniu, w okolicach Światowego Dnia Zdrowia.
Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Aukcje Allegro dla WOŚP

Tradycją jest, że aukcje Allegro dla WOŚP kończą się kilka tygodni po Finale. Tym razem będzie podobnie – aukcje zakończą się 14 lutego, czyli potrwają łącznie ponad dwa miesiące. Aktualnie na liczniku Allegro znajduje się prawie 1,2 miliona złotych, zadeklarowanych w ponad 15 tysiącach aukcji.

Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców
29. Finał będzie pierwszym, podczas którego Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców, w której nagrodami są Złote Serduszka i Złote Karty Telefoniczne, trwać będzie nie tylko w dniu Finału, lecz zacznie się znacznie wcześniej – już 10 stycznia i potrwa aż trzy tygodnie.

Domowa Orkiestra

Wraz z przesunięciem terminu Finału o 3 tygodnie wydłuża się również czas emisji Domowej Orkiestry – codziennego programu internetowego Jurka Owsiaka, w którym przedstawiane są najważniejsze informacje dotyczące życia Fundacji WOŚP i przygotowań do Finału. Program oglądać można na kanałach społecznościowych Fundacji WOŚP i KręciołaTV na Youtubie.

Patronat medialny Patronat medialny Łódzkie Senioralia

Sztaby WOŚP

29. Finał WOSP to 1362 Sztaby (w tym 79 poza granicami kraju, m.in. Stany Zjednoczone, Tanzania, Australia, Tajlandia, Islandia), które angażują się w Finał poprzez organizację kwesty, ale też rozmaitych wydarzeń towarzyszących. Większość przygotowań do zbiórki zostało już poczynionych – z pomocą UPS do Sztabów trafiły charakterystyczne tekturowe puszki oraz środki ochrony osobistej i materiały informacyjne dotyczące zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa.

Zmiana terminu Finału to dla Sztabów więcej czasu na zakończenie formalności związanych z rekrutacją i obsługą wolontariuszy, ale też możliwość przesunięcia zaplanowanych wydarzeń na okres po zniesieniu ograniczeń wprowadzonych przez rząd.

fot. 28 WOŚP, Lucyna Lewandowska.

Może Cię zainteresować:

Człowiek orkiestra – Jurek Owsiak

Seniorzy grają z WOŚP. Relacja z ostrowskiego UTW

Kazimierz Nawrocki
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds