29 finał WOŚP. Co zmienia się w związku z pandemią? Jak wesprzeć cel finału nie wychodząc z domu?

29 finał WOŚP. Co zmienia się w związku z pandemią? Jak wesprzeć cel finału nie wychodząc z domu?

31 stycznia 2021 (najbliższa niedziela) – to aktualna data 29. Finału WOŚP, który dedykowany będzie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przesunęła termin akcji o 3 tygodnie, w związku z wprowadzoną tzw. kwarantanną narodową. Jakich zmian w zakresie organizacji zbiórki należy się spodziewać w związku z pandemią? 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

– 29. Finał odbędzie się w takiej samej formie, w jakiej miał zostać zrealizowany pierwotnie z tym, że 31 stycznia. Nadal, w centrum Warszawy – przed PKiN na Placu Defilad – planujemy wybudować studio telewizyjne, z którego już od soboty będziemy nadawać 27-godzinną transmisję. Jesteśmy w kontakcie ze sztabami i praktycznie wszystkie bardzo dobrze rozumieją tę decyzję i przyznają, że to dla nich dobra informacja, gdyż w obecnej sytuacji ciężko byłoby zrealizować zaplanowane przedsięwzięcia. Skontaktowaliśmy się ze wszystkimi podwykonawcami, partnerami i z ich strony też jest ogromne zrozumienie. Rozmawialiśmy również z artystami, którzy mieli zagrać na Finale – wszyscy potwierdzili swoją dostępność w nowym terminie. Przed nami na pewno bardzo dużo pracy, ale widzimy, że wśród wszystkich, którzy z nami grają, jest duża determinacja, żeby ten Finał zrealizować jak najpiękniej, mimo wszystkich przeciwności losu, które nas w tym roku spotkały – mówi Anna Orzech, rzeczniczka prasowa Fundacji WOŚP.

Zbiórki w kanałach elektronicznych

Cel Finału wspierać można bez konieczności wychodzenia z domu, rozmaitymi kanałami elektronicznymi, których z dnia na dzień przybywa. Są to m.in. wpłaty poprzez stronę internetową WOŚP, na Facebooku, czy SMS (o treści SERCE na 75 565, koszt: 6,15 z VAT), ten kanał szczególnie polecamy seniorom!

Terminy dla wybranych form wsparcia:

  • zbiórki przez eSkarbonki od Mastercard – do 1 lutego
  • SMS – do 15 lutego
  • wplacam.wosp.org.pl i zbiórki na Facebooku – do końca lutego
Ostateczny wynik 29. Finału WOŚP ogłoszony zostanie w kwietniu, w okolicach Światowego Dnia Zdrowia.
Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Aukcje Allegro dla WOŚP

Tradycją jest, że aukcje Allegro dla WOŚP kończą się kilka tygodni po Finale. Tym razem będzie podobnie – aukcje zakończą się 14 lutego, czyli potrwają łącznie ponad dwa miesiące. Aktualnie na liczniku Allegro znajduje się prawie 1,2 miliona złotych, zadeklarowanych w ponad 15 tysiącach aukcji.

Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców
29. Finał będzie pierwszym, podczas którego Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców, w której nagrodami są Złote Serduszka i Złote Karty Telefoniczne, trwać będzie nie tylko w dniu Finału, lecz zacznie się znacznie wcześniej – już 10 stycznia i potrwa aż trzy tygodnie.

Domowa Orkiestra

Wraz z przesunięciem terminu Finału o 3 tygodnie wydłuża się również czas emisji Domowej Orkiestry – codziennego programu internetowego Jurka Owsiaka, w którym przedstawiane są najważniejsze informacje dotyczące życia Fundacji WOŚP i przygotowań do Finału. Program oglądać można na kanałach społecznościowych Fundacji WOŚP i KręciołaTV na Youtubie.

Sztaby WOŚP

29. Finał WOSP to 1362 Sztaby (w tym 79 poza granicami kraju, m.in. Stany Zjednoczone, Tanzania, Australia, Tajlandia, Islandia), które angażują się w Finał poprzez organizację kwesty, ale też rozmaitych wydarzeń towarzyszących. Większość przygotowań do zbiórki zostało już poczynionych – z pomocą UPS do Sztabów trafiły charakterystyczne tekturowe puszki oraz środki ochrony osobistej i materiały informacyjne dotyczące zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa.

Zmiana terminu Finału to dla Sztabów więcej czasu na zakończenie formalności związanych z rekrutacją i obsługą wolontariuszy, ale też możliwość przesunięcia zaplanowanych wydarzeń na okres po zniesieniu ograniczeń wprowadzonych przez rząd.

fot. 28 WOŚP, Lucyna Lewandowska.

Może Cię zainteresować:

Człowiek orkiestra – Jurek Owsiak

Seniorzy grają z WOŚP. Relacja z ostrowskiego UTW

Kazimierz Nawrocki
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.