Walka z bezdechem sennym [OBS] – skuteczne metody leczenia i terapia aparatem auto CPAP

Walka z bezdechem sennym [OBS] – skuteczne metody leczenia i terapia aparatem auto CPAP

W czasie snu nasze drogi oddechowe mogą ulegać zwężeniu na skutek zapadania się mięśni języka lub gardła, czego konsekwencją jest chrapanie, ale przede wszystkim bezdechy. Ta pozornie krótka chwila bezdechu może powtórzyć się nawet kilkaset razy w ciągu nocy, stanowiąc poważne obciążenie dla organizmu. Osoby z OBS doświadczają m.in. problemów z koncentracją, bólów głowy, zmęczenia. Nieleczony OBS może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak niewydolność serca, zaburzenia ciśnienia krwi, zawał serca czy zaburzenia rytmu serca. Poznaj zasadę działania nowoczesnego aparatu auto CPAP, który jest skutecznym rozwiązaniem stosowanym w terapii OBS.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej gazetasenior.pl

Materiał reklamowy. To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania. Podmiot prowadzący reklamę Timago International Group Sp. z o.o. i Sp.K.

Zaawansowane funkcje Aparatu AUTO CPAP YH 480 Yuwell

Aparat auto CPAP YH 480 Yuwell to zaawansowane urządzenie rekomendowane w terapii bezdechu sennego. Aparat YH 480 – model premium – posiada w zestawie m.in. podgrzewaną rurę. Ogrzewanie podawanego pod dodatnim ciśnieniem powietrza zmniejsza skraplanie spowodowane różnicą temperatur w rurze i na zewnątrz niej, dzięki czemu terapia jest przyjemniejsza dla użytkownika. Urządzenie w standardzie wyposażono również w podgrzewany nawilżacz oraz inteligentny system nawilżania, który automatycznie dostosowuje poziom nawilżenia powietrza do warunków otoczenia.

Istotną z punktu widzenia użytkownika jest funkcję RAMP, która pozwala łagodnie przejść na ciśnienie lecznicze od ciśnienia początkowego. Takie stopniowe podnoszenie ciśnienia umożliwia rozpoczęcie terapii od niższego ciśnienia, które następnie jest stopniowo podnoszone do wymaganego ciśnienia leczniczego w ustawionym czasie wzrostu  (0-45 min), co poprawia komfort terapii oraz zasypiania. Aparat od Yuwell ma również funkcję ulgi wydechowej (FPS), ułatwiającej wydychanie poprzez zmniejszenie ciśnienia na wydechu.

aparat auto cpap YH-480 Yuwell Kanały powietrzne precyzyjnie monitorują przepływ powietrza, redukując jednocześnie hałas. Dodatkowo aparat wykorzystuje opatentowaną rurkę z przepływem laminarnym Micro Airflow wyposażoną w czujniki ciśnienia i przepływu. Czujniki zbierają dokładne dane w czasie rzeczywistym, a algorytm uzupełnia ewentualne przecieki powietrza podczas terapii. A na tym nie koniec nowoczesnych rozwiązań.

Zobacz również: Aparat auto CPAP na bezdech senny [działanie, zasady refundacji 2023]

Funkcje ułatwiające dostęp do skutecznej terapii: łączność bezprzewodowa, aplikacja mobilna

Aparat auto CPAP YH 480 jest wyposażony w kilka nieoczywistych, ale bardzo przydatnych funkcji. Po pierwsze, ma możliwość łączności bezprzewodowej Wi-Fi. Dzięki funkcji Wi-Fi urządzenie może nawiązać połączenie z Internetem, a to oznacza, że lekarz ma możliwość monitorowania pacjenta zdalnie, nawet jeśli ten mieszka daleko. To szansa na dostęp do nieprzerwanej opieki zdrowotnej mimo dzielących pacjenta i lekarza odległości. Rozwiązanie to jest korzystne dla wszystkich chorych, a szczególnie dla osób starszych, dla których dystans 50-100 km jest trudny lub niemożliwy do pokonania.

Menu oraz dedykowane oprogramowanie jest dostępne w języku polskim, co z pewnością ułatwia obsługę polskojęzycznym użytkownikom. Informacje dotyczące terapii są wyraźnie prezentowane na kolorowym wyświetlaczu o przekątnej 3,5 cala. Obsługa aparatu jest wygodna i intuicyjna, dzięki jednemu przyciskowi do ustawiania czy sprawdzania parametrów.

Zobacz również: Kiedy chrapanie staje się chorobą – wylecz bezdech senny z aparatem auto CPAP

Refundacja aparatu i maski CPAP [refundacja NFZ 2023]

Jeżeli lekarz zaleci Ci stosowanie aparatu auto CPAP otrzymasz zlecenie na wydanie wyrobu medycznego, które możesz zrealizować w większości  sklepów medycznych  w kraju z odpowiednią refundacją z NFZ.

W 2023 roku limit refundacji dla sprzętu auto CPAP, który pomaga oddychać chorym na OBS, podzielono na dwie części: maskę i aparat. Limit na refundację aparatów auto CPAP wynosi 2100 zł, a pacjent dopłaca minimum 10% tej kwoty.

Dodatkowa refundacja obowiązuje na maski do aparatów auto CPAP i wynosi 200 zł. Również w tym przypadku kupujący musi dopłacić minimum 10% kwoty zakupu. Refundacja na maskę przyznawana jest co 6 miesięcy ze względu na szybsze zużycie.

Jeśli obok obturacyjnego bezdechu sennego zmagasz się z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności, możesz ubiegać się o pomoc finansową także ze strony MOPS, PCPR, czy PFRON.

Jak dobrać maskę cpap? Maska CPAP na obturacyjny bezdech senny [rodzaje masek, dobór rozmiaru, refundacja NFZ 2023]

Poradnik opracowany został we współpracy z firmą Timago International Group to polska firma dystrybuująca produkty medyczne, rehabilitacyjne i ortopedyczne do aptek i sklepów medycznych, w tym aparaty i maski CPAP.

Nie wiesz, jaki aparat auto CPAP lub maskę wybrać? Pytania i porady dot. sprzętu medycznego pod numerem
+48 33 499 50 00 


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

Maska CPAP na obturacyjny bezdech senny [rodzaje masek, dobór rozmiaru, refundacja NFZ 2023]

Aparat CPAP na bezdech senny [działanie, zasady refundacji 2023]

Odkryj magię tlenoterapii w domowym zaciszu! [koncentrator tlenu do domowego użytku]

Inhalator siateczkowy [innowacyjne podejście do inhalacji najmłodszych i najstarszych]

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds