Emeryci wsparli bydgoskie szpitale

Emeryci wsparli bydgoskie szpitale

W maju grupa 46 słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy miała wyjechać do Krynicy Morskiej. Turnus pn. „Aktywny Senior” miał być już 11. z kolei. Niestety plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Wyjazd został odwołany. A seniorzy jednomyślnie postanowili, że wpłacone na wyjazd zaliczki przekażą na akcję „Wspieramy Bydgoskie Szpitale”.

Organizatorką wyjazdu i pomysłodawczynią szczytnej akcji była Renata Repińska, prowadząca Klub Animacji Kulturalnej „Pegaz”. – Po wpłacie 3300 zł na podane konto poczułam ogromną radość i dumę z postawy naszych koleżanek i kolegów – mówi inicjatorka hojnej darowizny.
„Serdecznie dziękujemy za wpłatę na akcję Wspieramy bydgoskie szpitale organizowaną przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy oraz Miasto Bydgoszcz. Wszystkie zebrane środki zostały przekazane bydgoskim szpitalom na zakup niezbędnego sprzętu i materiałów do walki z pandemią. Pomoc w tak trudnej sytuacji jest nieocenionym darem, za który bardzo dziękujemy. W imieniu Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy i Miasta Bydgoszcz serdecznie dziękuję i życzę dużo zdrowia i spokoju” – pisze w podziękowaniu, Zuzanna Simińska z Urzędu Miasta Bydgoszczy, Biuro Komunikacji Społecznej.
– Seniorzy KUTW mają ogromne serca i są empatyczni. Zawsze wspierają słabszych i pokrzywdzonych przez los. Każdego roku wspieramy WOŚP. Organizujemy losowe zbiórki pieniędzy np. dla poszkodowanych przez nawałnicę lub huragany. Nie zapominamy też o ciężko chorych dzieciach. Były więc wspaniałe spotkania mikołajkowe zarówno w szpitalu dziecięcym, jak i onkologicznym. Z prezentami byliśmy w Domu Samotnej Matki. Nie zapominamy również o zwierzątkach przebywających w naszym schronisku – opowiada z ogromną satysfakcją Bożena Sałacińska, przewodnicząca Rady Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.

Fot. Jacek Nowacki, Bożena Sałacińska, internet

Seniorzy grają z WOŚP. Relacja z ostrowskiego UTW

Kluby seniora w praktyce: Strzałkowo i Drezdenko

Seniorze, zmień termin, nie odwołuj podróży! Jak możemy uratować turystykę przed koronawirusem

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds

Zamów prenumeratę!


This will close in 0 seconds