Ile żab waży księżyc? Czy to dobry sposób na rozpoczęcie rozmowy? Przedstawienie

Ile żab waży księżyc? Czy to dobry sposób na rozpoczęcie rozmowy? Przedstawienie

We wrocławskim Teatrze Lalek premiera — Ile żab waży księżyc? Bardzo nowocześnie realizowany spektakl dla dzieci powyżej lat 5. A także dla dziadków i babć, które chcą pokazać wnukom ciekawe przedstawienie.

żab waży

Ile żab waży księżyc

Na Scenie Kameralnej Wrocławskiego Teatru Lalek zachwycająca świeżością formy, premiera dla dzieci. Jak to się zdarza w teatrze, to co dobre i przeznaczone dla dzieci, warto także obejrzeć, gdy jesteśmy ciut starsi. Tak przy okazji i dla niepoznaki. Przecież sami wiecie, jak trudno posługiwać się tymi nowymi technologiami, jak trudno zadawać pytania. A w dzieciństwie na cisnące się na usta pytania zawsze ktoś odpowiedział.
W trakcie spektaklu na mnożące się pytania młodego umysłu odpowiada Król. Postać świetnie wykreowana przez Radosława Kasiukiewicza. Chłopca grają Agata Cejba i gościnnie Alicja Czerniewicz. Do tego oczywiście na scenie będzie można zobaczyć lalki, wszak to w teatrze lalek jest to wystawienie.

czytaj również – rubryka Kultura

Cloud Theater

Do tego rysowanie na żywo i co podkreślała w rozmowie Agata Kucińska, reżyser i scenograf przedstawienia, wszystko jest możliwe do narysowania. Tą częścią spektaklu zajmuje się młode pokolenie twórców, które potrafi swobodnie używać nowych technik. Za ten zakres oklaskiwać będziecie Cloud Theater. Na żywo rysuje Sebastian Siepietowski.

żab waży

Ile żab waży księżyc

To właśnie dla nowoczesnej formy warto obejrzeć „Ile żab waży księżyc”. Połączenie postaci wykreowanych przez aktorów z lalkarską animacją i wzbogacającym siermiężną scenografię rysunkiem powoduje, że to przedstawienie trzeba zobaczyć. Utwór, na podstawie którego został przygotowany scenariusz, napisała znana dramatopisarka Malina Prześluga. Tekst został nagrodzony na 29 Konkursie na Sztukę Dla Dzieci i Młodzieży. Konwencją jakby trochę zbliżony do Małego Księcia. Pytania i odpowiedzi. Czy może taki właśnie jest otaczający nas świat? Tylko z biegiem lat zapomnieliśmy, jak wygląda i właściwe, dlaczego nie zadać pytania ile żab waży księżyc?

Premiera 7 marca, terminy kolejnych wystawień znajdziecie tutaj, jednak trzeba się pospieszyć z decyzją.
Tutaj zobaczycie próby spektaklu.

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

Czytaj również: 

Presley & Sinatra – Mirosław Niewiadomski we Wrocławiu i Łodzi

41 Przegląd Piosenki Aktorskiej. Bilety już w sprzedaży.

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds