Podnośnik pionowy – zamiast windy. Rozwiązania dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Podnośnik pionowy – zamiast windy. Rozwiązania dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Osoby z niepełnosprawnością ruchową bardzo często spotykają na swej drodze trudności w pokonaniu schodów. Brak windy, wygodnego podjazdu czy urządzeń dźwigowych sprawia, że dostanie się do wielu budynków jest po prostu niemożliwe. W jaki sposób pokonać bariery architektoniczne przez osoby na wózku? Czy istnieją urządzenia, które mogą zastąpić klasyczną windę?

Już od ponad dekady firma Windy Schodowe ułatwia życie osobom starszym i z niepełnosprawnościami, skutecznie likwidując bariery architektoniczne, montując urządzenia dźwigowe. W skład oferty wchodzą m.in. podnośniki pionowe.

Podnośniki pionowe są w stanie podnieść osobę na wózku inwalidzkim z jednego poziomu na inny. Urządzenia te są alternatywą dla platform schodowych, których instalacja w odróżnieniu od podnośników nie jest możliwa w przypadku wąskich schodów. Podnośniki w swojej konstrukcji przypominają windę, jednak są od niej tańsze i prostsze w montażu.

Gdzie mogę zamontować podnośnik?

Urządzenia te możemy spotkać w wielu miejscach użyteczności publicznej, takich jak: szkoły, szpitale, urzędy czy kina i teatry, oraz w domach jednorodzinnych. Podnośniki pionowe są odporne na działanie czynników atmosferycznych, dlatego ich montaż jest możliwy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. System napędowy urządzenia gwarantuje wieloletnie, bezawaryjne posługiwanie się podnośnikiem. Udźwig urządzenia wynosi od 300 do nawet 500 kg – w zależności od modelu.

Podnośnik pionowy Kali

Podnośnik pionowy Kali

Jakie urządzenie wybrać?

Wśród podnośników pionowych warto wymienić model Kali, który umożliwia transport osoby na wózku do 3 metrów w górę. Przed jego instalacją potrzebne jest odpowiednie przygotowanie miejsca montażunależy wykonać podszybie lub odpowiednio zbrojoną płytę betonową. Podnośnik Kali idealnie sprawdzi się do instalacji zewnętrznej – radzi Rafał Kurzyna, właściciel firmy Windy Schodowe.

Obejrzyj film – Podnośnik dla niepełnosprawnych w bloku KALI B

Podnośnik pionowy Kali

Podnośnik pionowy Kali – montaż przy balkonie

Podnośnik pionowy Kali

Podnośnik pionowy Kali

Na rynku są dostępne również mniejsze podnośniki, niewymagające specjalnego przygotowania przed montażem. – Takim urządzeniem jest podnośnik Liftboy, do montażu którego wystarczy podłoże w postaci kostki brukowej lub posadzki w budynku. Może on pokonać różnicę schodów w wysokości 97 cm – informuje Rafał Kurzyna.

Obejrzyj film – Podnośnik pionowy dla niepełnosprawnych LiftBoy

Podnośniki pionowe charakteryzują się bezawaryjnością, bezpiecznym i łatwym użytkowaniem oraz szybką instalacją. Są zgodne z Dyrektywą Maszynową 2006/42/ WE, a ich cena zależy od wielu czynników, przede wszystkim od wysokości podnoszenia. Co ważne, istnieje możliwość uzyskania dofinansowania ze środków PFRON na zakup podnośnika pionowego.

Firma Windy Schodowe ma wieloletnie doświadczenie w zakresie urządzeń dźwigowych i chętnie doradza w wyborze odpowiedniego urządzenia. Oprócz montażu wind schodowych zajmuje się serwisem, pomaga w odbiorach technicznych oraz naprawia urządzenia. Na stronie https://www.windy-schodowe.pl/ znajdziemy szczegółowe informacje dotyczące danych technicznych oraz montażu podnośników pionowych i innych urządzeń dźwigowych.

Windy Schodowe – Kontakt

Więcej informacji o nas i naszej ofercie znajdą Państwo na stronie internetowej www.windy-schodowe.pl. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego oraz e-mailowego.

zapytanie@windy-schodowe.pl
tel. 692 449 474, 606 686 002

Artykuł partnerski

Sprawdź, jak usunąć barierę architektoniczną. Galeria rozwiązań urządzeń dźwigowych firmy Windy Schodowe:

Schodołazy – mobilne urządzenia dla osób na wózkach

Platformy schodowe – bez barier we własnym domu

Krzesełka schodowe dla seniorów. Montaż, cena, dofinansowanie.

Sprawdź, jak pokonać bariery architektoniczne w domu, bloku, kamienicy

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds