Schodołazy – mobilne urządzenia dla osób na wózkach

Schodołazy – mobilne urządzenia dla osób na wózkach

Jak łatwo i bezpiecznie pokonać schody będąc na wózku inwalidzkim? Z pomocą przychodzą schodołazy. Zobacz, na czym polega ich działanie i w jaki sposób z nich korzystać.

Schodołazy służą do pokonywania barier architektonicznych w postaci schodów. Są przeznaczone do transportu po schodach osób z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz mających trudności z poruszaniem się. To mobilne, kompaktowe urządzenia o niewielkiej wadze i rozmiarach, które nie są na stałe związane z gruntem, dzięki czemu można je transportować w dowolne miejsce.

Dwa rodzaje urządzeń

Schodołazy możemy podzielić na dwie grupy: schodołazy kroczące i schodołazy gąsienicowe. Schodołaz kroczący składa się z kolumny kierowniczej, na której zamontowane są przyciski sterujące „góra-dół”. – Mechanizm kroczący w postaci specjalnych kół umieszczony jest w obudowie, w formie skrzynki, na której również znajduje się panel sterujący, za pomocą którego ustawiamy prędkości schodołaza i środowisko pracy (na zewnątrz lub wewnątrz budynku) – tłumaczy Rafał Kurzyna, właściciel firmy Windy Schodowe.
Schodołazy gąsienicowe poruszają się na gąsienicach, najeżdżając na krawędzie schodów. Urządzenie nie wymaga od operatora większego wysiłku i jest bardzo łatwe w obsłudze, dzięki czemu można szybko nauczyć się sterowania nim. – Schodołazy te najlepiej spisują się na schodach szerokich np. dwubiegowych. Można do nich podpiąć praktycznie każdy wózek inwalidzki – mówi Rafał Kurzyna. W pełni naładowane baterie starczają na pokonanie do 300 schodów. Niektóre modele posiadają hamulec elektromagnetyczny, co daje gwarancję bezpiecznego użytkowania. Istnieje możliwość rozłożenia schodołaza i przewiezienia go w dowolne miejsce.

Zalety schodołazów

Istotną cechą schodołaza jest mobilność, gdyż urządzenie to nie wymaga instalacji, więc można je przetransportować w dowolne miejsce. Kolejna zaleta to możliwość korzystania wewnątrz lub na zewnątrz. Dzięki temu, że jest to urządzenie kompaktowe, istnieje możliwość zmniejszenia gabarytów po jego rozłożeniu. Sprzęt bardzo łatwo się obsługuje, a baterie ładuje się po prostu za pomocą ładowarki.

Pokonywanie barier a pandemia

Firma Windy Schodowe ma wieloletnie doświadczenie w zakresie urządzeń dla osób z niepełnosprawnością i chętnie doradza w wyborze odpowiedniego sprzętu. Oprócz montażu zajmuje się serwisem, pomaga w odbiorach technicznych oraz naprawia urządzenia. – Pandemia nie zatrzymała naszej działalności. Pracujemy z zachowaniem surowego reżimu sanitarnego. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów jest priorytetem. Na stronie www.windy-schodowe.pl znajdują się szczegółowe informacje. Zapraszamy również do bezpiecznego kontaktu telefonicznego. – zachęca Pan Rafał Kurzyna.

Kontakt do firmy Windy Schodowe

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, doradzimy i pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania.

Artykuł Sponsorowany

Krzesełka schodowe dla seniorów. Montaż, cena, dofinansowanie.

Platformy schodowe – bez barier we własnym domu

Sprawdź, jak pokonać bariery architektoniczne w domu, bloku, kamienicy

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds

Zamów prenumeratę!


This will close in 0 seconds