Sławek Kaczmarczyk. Senior miesiąca [SIERPIEŃ]

Sławek Kaczmarczyk. Senior miesiąca [SIERPIEŃ]

Niegdyś młodzieńcze żarty, dziś sukcesy – Historia Sławka udowadnia, że marzenia mają niezwykłą moc.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Senior miesiąca [SIERPIEŃ] Sławek Kaczmarczyk

Linda Matus: Jak zaczęła się Pana przygoda z Evergreen Models? Jak to się stało, że trafił Pan do agencji modeli dojrzałych?

Sławek Kaczmarczyk: Moja małżonka lubi oglądać programy śniadaniowe, i któregoś dnia na kanapach takiego programu gościła Pani Joasia, właścicielka Evergreen Models, z jednym z modeli. Wtedy dowiedzieliśmy się, że istnieją agencje dla starszych modeli i żartowaliśmy, że może ja bym kiedyś spróbował swoich sił. W latach młodości zdarzało mi się słyszeć, że może powinienem zgłosić się do agencji dla modeli, ale zawsze traktowałem to trochę z przymrużeniem oka.

Więc jak doszło do tego, że jednak zostałem Pan modelem?

Ta myśl jednak zadomowiła się w mojej głowie. Po jakimś czasie, wspominając te rozmowy, pomyślałem, że może pójdę do fotografa i zrobię jakieś zdjęcia. Poszedłem, wysłałem, Pani Joasia się do mnie odezwała, przyjechałem na sesję zdjęciową, spodobałem się i tak zostałem.

Czy już miał Pan okazję robić sesje dla klientów?

Teraz będę robił sesję dla znanej sieci barów szybkiej obsługi. Zrobiłem także sesję wizerunkową dla skandynawskiej firmy. I cały czas biorę udział w castingach. Przewija się ich dosyć dużo, ale wygranie takiego castingu nie jest łatwe, tym bardziej że trzeba nagrywać filmiki, a ja niestety nie mam doświadczenia aktorskiego czy warsztatu operatorskiego i myślę, że z tego tytułu jestem skazany na mniejszy sukces. Z drugiej strony, choć na samym początku było to dla mnie trudne, to im więcej nagrywam scenek na potrzeby castingów, tym większy spokój czuję i widzę, że wychodzi mi to po prostu coraz lepiej.

Mnogość tych castingów to dowód także na to, że wiele dzieje się w tej branży.

Sporo. I jeśli tylko dziewczyny z Evergreen Models widzą jakąś możliwość dla mnie, podsyłają mi informacje o castingu, a ja staram się przygotowywać te scenki, wizytówki itd. Mimo wszystko warto to traktować jako coś dodatkowego i dobrą zabawę. Mam inne źródła utrzymania, więc bawię się tym.

W kwestii dobrej zabawy, co podoba się Panu najbardziej w tej branży srebrnego modelingu?

Najbardziej podobają mi się ludzie, którzy pracują przy reklamie i w tej branży. Wydają mi się bardzo otwarci, pogodni, uśmiechnięci i chętni do tego, żeby człowieka czegoś nauczyć. Dla mnie jest to wspaniałe doświadczenie.

Czy zainteresowania jak wspinaczka, surfing itp. w jakiś sposób pomagają w modelingu lub w byciu sprawnym? Sprawność jest mile widziana w tej branży.

Jeszcze nie pomogły. Choć tak, jeśli chodzi o wspinaczkę, to zdecydowanie trzeba być sprawnym. Chodzę na stretching, siłownię, jeżdżę na rowerze. I nie chodzi tu o wygląd, tak naprawdę robię wszystko, żeby być sprawnym i mieć siłę. Z brzuszkiem ciężko poruszać się po skałkach czy pływać na desce surfingowej.

Czy zawsze był Pan taki aktywny?

Zawsze ciężko było mnie zatrzymać, o czym przypomina mi np. moja mama. W dzieciństwie, gdy piłka wpadała na dach sali gimnastycznej, nie trzeba było mnie zachęcać, żeby po nią wejść. Później przyszedł moment, kiedy założyłem rodzinę. Człowiek się trochę wówczas wycisza, bo trzeba dbać o innych. Ale gdy syn wyfrunął z domu, to wróciłem do dawnych aktywności, i ta energia się we mnie na nowo obudziła. Daje mi to dużo radości, jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. A wspinaczka doskonale pozwala zapomnieć, choć na chwilę, o problemach, które zawsze gdzieś tam w życiu są.

Czy teraz zwraca Pan większą uwagę na osoby dojrzałe i starsze w przestrzeni publicznej i reklamie?

W reklamach często obserwuję, jak ludzie w nich grają, na co nigdy wcześniej nie zwracałem uwagi. Szczególnie interesują mnie reklamy, do których spróbowałem swoich sił w castingu. Bardzo jestem ciekaw, kto wygrał tę rolę i jak wykonał zadanie aktorskie.

A czy jest jakaś branża, produkt, w którego reklamie sprawdziły się Pan i chciałby Pan w takiej reklamie zagrać?

Myślę, że dobrze sprawdziłbym się w reklamach zachęcających do zdrowego trybu życia, sportu, może suplementów diety. Choć osobiście uważam, że lepiej jest pójść na rower czy Nordic Walking niż brać tabletki.

Dziękuję za rozmowę i życzę Pani ciekawych prozdrowotnych sesji zdjęciowych.

Senior/ka miesiąca [zgłoszenia]

Jeśli i ty chcesz zostać seniorką lub seniorem miesiąca i rozwinąć skrzydła w branży srebrnego modelingu, zgłoś się do naszej akcji. Jak to zrobić? Sprawdź:  Senior/ka miesiąca. Akcja „Gazety Senior” i Evergreen Models – agencji modeli dojrzałych [zgłoszenia]

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Sławek. Senior miesiąca [SIERPIEŃ]. Galeria zdjęć

Sesja zdjęciowa: Marta Macha

Sławek Kaczmarczyk, Evergreen Models, fot. Marta Macha

Sławek Kaczmarczyk, Evergreen Models, fot. Marta Macha

Sławek Kaczmarczyk, Evergreen Models, fot. Marta Macha

Sławek Kaczmarczyk, Evergreen Models, fot. Marta Macha

Sławek Kaczmarczyk, Evergreen Models, fot. Marta Macha

Sławek Kaczmarczyk, Evergreen Models, fot. Marta Macha


Jeżeli interesują Cię te i podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior i bądź na bieżąco! Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

Iwona Kimstacz. Senior/ka miesiąca [LIPIEC]

Marta Baranowska. Senior/ka miesiąca [CZERWIEC]

Wojtek Husakiewicz. Senior miesiąca [MAJ]

 

Linda Matus
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.