Gazeta Senior wydanie październik 10/2022

Waloryzacja emerytur 2023, program Małżeństwo plus, czyli 500 plus dla małżeństw z długim stażem oraz 15. emerytura to artykułu, na które zaglądacie najczęściej, teraz także do przeczytania w drukowanej wersji miesięcznika „Gazeta Senior. O czym jeszcze w przeczytasz w październikowym numerze?

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Zdrowie to nie tylko brak choroby

Zdrowy duch i wewnętrzna moc przydadzą się w starciu z rozpędzającym się kryzysem. Zdradzamy również, jak zostać specjalistą ds.seniorów. Seniorzy nie dziwią dziś na uniwersytetach, nie tylko uniwersytetach trzeciego wieku. Kto to wie, może to okazja, aby zdobyć nowy zawód.

Seniorki, bo są to najczęściej kobiety, choć same mierzą się ze swoimi kłopotami, to często są opiekunkami jeszcze starszych rodziców, teściów. Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport dot. opieki wytchnieniowej. Wnioski nie są szczególnie optymistyczne i tym razem problemem nie są pieniądze! Co rekomenduje NIK, aby opieka wytchnieniowa była dostępna dla każdego, kto tego potrzebuje.

Aktualizujemy wiedzę dotyczącą leczenia bezsenności i przestrzegamy przed pułapkami samoleczenia. Jeśli sen z powiek spędza Ci „gapiostwo” najbliższej osoby, sprawdź, jak wygląda wizyta u neuropsychologa – to może być choroba Alzheimera.

Reklama Reklama PolisyTravel

Kalendarz wydarzeń senioralnych i kulturalnych

Jesień jak zwykle przyniosła mnóstwo okazji do świętowania, kalendarz senioralny puchnie w szwach od wydarzeń kulturalnych. Dni Seniora obchodzi dziś praktycznie każde miasto i miasteczko – tylko ostatnio m.in. Legnica, Zielona-Góra, Stalowa Wola, Cieszyn, Wołów, czy Poznań. Październik po raz XII stał się miesiącem poznańskich seniorek i seniorów. Jesienny cykl „Senioralni.Poznań” trwa! W październikowym znajdziecie m.in. program „Senioralni. Poznań 2022”.

Jesień zachęca do wyjścia z domu także niezapomnianymi koncertami i zniżkami na wydarzenia kulturalne – 10 tenorów, koncert piosenki francuskiej „Pod dachami Paryża” oraz nowy program Narodowej Perły Gruzji (ZNIŻKA DLA GRUP SENIORALNYCH). Czołowi aktorzy polskiej sceny i najlepsze komedia (m.in. Cezary Żak, Gabriela Muskała, Grażyna Wolszczak, Krzysztof Materna, a nawet Krystyna Janda) to dziewiąty sezon podwrocławskiego teatru ATM Scena na Bielanach. Tutaj ZNIŻKI DLA SENIORÓW nawet do 50%!

Co jeszcze w numerze? Mnóstwo ważnych informacji i wydarzeń kulturalnych. Gorąco polecamy!

Gazeta Senior październik 2022 – prenumeratę Gazety Senior zamówisz TUTAJ

Gazeta Senior październik 2022


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera


Zobacz również: 

Prenumerata grupowa

Prenumerata indywidualna

Gazeta Senior wydanie wrzesień 09/2022

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds